Żeglarskie regaty przedolimpijskie: Białecka druga, Tarnowski czwarty

Polka podczas zawodów w Rio (Fot. Getty Images)
Małgorzata Białecka zajęła drugie miejsce, a Paweł Tarnowski (oboje SKŻ Ergo Hestia Sopot) czwarte w deskowej klasie RS:X w przedolimpijskich regatach żeglarskich w Rio de Janeiro.

Na wodach zatoki Guanabara zwyciężyli Francuzka Charline Picon i Chińczyk Aichen Wang.

Wczoraj, na 350 dni przed igrzyskami, przeprowadzono tzw. wyścigi medalowe z udziałem dziesięciu najlepszych zawodniczek i zawodników, które wygrali Brytyjka Bryony Shaw (Białecka była dziewiąta) oraz mistrz Europy Tarnowski.

„Najwięcej pracy mieliśmy tutaj z prawidłowym rozszyfrowaniem prądów, pływów i zmiennym wiatrem. Oprócz dobrej żeglugi trzeba było brać pod uwagę wszystkie te zmieniające się czynniki. Pracowaliśmy tu z całym sztabem, żeby to wszystko rozpracować” – powiedziała Białecka, wicemistrzyni Europy.

Trenerzy Paweł Kowalski i Cezariusz Piórczyk co kilkadziesiąt minut mierzą prądy na zatoce Guanabara, a Mariusz Goliński pracowicie spędza czas przed komputerem zestawiając analizy wykonane na akwenie. W innych klasach olimpijskich rywalizacja jeszcze się nie zakończyła. W regatach startuje 326 żeglarzy z 50 krajów.