Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ze Szkocji do Londynu "hotelem na kółkach"

Ze Szkocji do Londynu "hotelem na kółkach"
Nowa flota kosztowała 150 mln funtów. (Fot. Caledonian Sleeper)
Już w czerwcu na brytyjskie tory wyjedzie Caledonian Sleeper, czyli 'najwygodniejszy nocny skład Europy'. Nowa flota pociągów kosztowała 150 milionów funtów - informuje BBC.
Reklama

Caledonian Sleeper to 73 wagonów i w sumie 484 przedziałów, przypominających pokoje hotelowe. Flota wyjedzie na tory już na początku czerwca i oferuje m.in. 40 wagonów sypialnych (każdy z sześcioma prysznicami), 347 toalet i 40 ulepszonych punktów serwisowych. 

Tak wygląda przedział w pociągu. (Fot. Caledonian Sleeper)

Początkowo wygodne pociągi ruszą na trasę między Londynem a Glasgow. Później połączą brytyjską stolicą z Aberdeen, Inverness i Fort William - informuje BBC.

Spółka Serco, która zajmie się obsługą połączenia, przekonuje, że Caledonian Sleeper to najlepsze wagony do nocnych podróży w całej Europie i nazywa je "hotelem na kółkach".

"Ludzie szukają teraz najwyższej jakości - czy to w restauracji, sklepie, czy w podróży pociągiem. Dlatego właśnie poszliśmy tym tropem" - wyjaśnia Ryan Flaherty z Serco, zaznaczając, że nowe wagony są szyte na miarę i zaprojektowane dla Caledonian Sleeper od podstaw. 

Nowa flota kosztowała 150 mln funtów. 60 proc. tej kwoty pokrył rząd Szkocji.

 

  Komentarze


  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama