Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zbigniew Boniek poprze kandydaturę Ceferina na prezydenta UEFA

Zbigniew Boniek poprze kandydaturę Ceferina na prezydenta UEFA
Aleksander Ceferin kandyduje na prezydenta UEFA. (Fot. Getty Images)
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek poprze kandydaturę Słoweńca Aleksandara Ceferina na prezydenta UEFA w wyborach, które odbędą się 14 września w Atenach.
Reklama

"Wszyscy w naszej piłkarskiej rodzinie potrzebujemy nowych, świeżych pomysłów i ożywczych inicjatyw. Dlatego też, jako prezes PZPN, w wyborach na nowego prezydenta UEFA oddam głos na pana Aleksandara Ceferina, prezesa Słoweńskiej Federacji Piłkarskiej. Według mnie będzie człowiekiem, który spełni nasze oczekiwania, piastując tak zaszczytne i odpowiedzialne stanowisko" - napisał Boniek w oświadczeniu.

O funkcję prezydenta Europejskiej Unii Piłkarskiej ubiega się dwóch kandydatów - Ceferin oraz Holender Michael van Praag.

48-letni Ceferin, z wykształcenia prawnik, może liczyć na poparcie m.in. Niemiec, Francji, Rosji, Włoch oraz państw bałkańskich. Na starszego o 20 lat van Praaga chcą głosować m.in. Anglia i Belgia. Każda z 55 narodowych federacji wchodzących w skład UEFA dysponuje jednym głosem.

W wyborach nie będzie mógł uczestniczyć Michel Platini, który pełnił tę funkcję od 26 stycznia 2007 roku. Potwierdził jednak swój przyjazd na kongres wyborczy do Aten.

Platini oraz były prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej Szwajcar Joseph Blatter zostali zawieszeni przez Komisję Etyczną FIFA w grudniu 2015 w związku z podejrzanym przelewem dwóch milionów franków szwajcarskich na konto Francuza.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama