Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zamknięto lotnisko w Dublinie z powodu burzy śnieżnej

Zamknięto lotnisko w Dublinie z powodu burzy śnieżnej
Irlandzkie lotnisko pozostanie zamknięte do jutra. (Fot. Getty Images)
Z powodu opadów śniegu i fali zimna wszystkie przyloty i odloty z lotniska w stolicy Irlandii Dublinie zostały wczoraj wstrzymane. Połączenia zostaną wznowione najpewniej dopiero jutro rano - podało stołeczne lotnisko na stronie internetowej.
Reklama

Irlandzkie linie lotnicze Aer Lingus zawiesiły loty o godz. 16:00 czasu polskiego, a tanie linie Ryanair wstrzymały połączenia o godz. 17:00.

W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej lotniska można przeczytać, że przewoźnicy "najprawdopodobniej wznowią działalność w sobotę rano".

Lotnisko w Cork na południu Irlandii jest zamknięte od środy wieczorem.

Od środy w Irlandii szaleje silny wiatr, którego prędkość sięga 100 km na godzinę, i odnotowuje się najbardziej intensywne opady śniegu od 1982 roku.

Sparaliżowana jest komunikacja autobusowa i kolejowa. Zamknięte są szkoły, uniwersytety i sklepy, a większość firm poleciła pracownikom, by w czwartek nie przychodzili do pracy.

Dublińska giełda ogłosiła, że z powodu "ekstremalnych warunków meteorologicznych" zostanie zamknięta w czwartek po południu i ponownie otwarta dopiero w poniedziałek.

Premier Leo Varadkar zaapelował do mieszkańców, by wrócili do domów przed godz. 17:00 czasu polskiego i nie wychodzili na zewnątrz do godz. 16:00 w piątek.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama