Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zamachowiec z Niemiec mógł mieć kontakty ze skrajną prawicą

Zamachowiec z Niemiec mógł mieć kontakty ze skrajną prawicą
Jens R. miał liczne problemy psychiczne. (Fot. Twitter/@koend0063)
Uzależniony od alkoholu i narkotyków samotnik z myślami samobójczymi, obwiniający otoczenie za swoje problemy, w tym psychiczne, notowany za drobne przestępstwa - niemiecka prasa podaje dziś kolejne informacje o sprawcy ataku w Muenster, zwracając uwagę, że mężczyzna mógł dokonać zbrodni z powodów politycznych.
Reklama

Dwie osoby zginęły, a ok. 20 zostało rannych, gdy w sobotę po południu furgonetka prowadzona przez Jensa R. wjechała w ludzi siedzących przed restauracją Kiepenkerl na starym mieście w Muenster w zachodnich Niemczech. Sprawca ataku zastrzelił się chwilę później.

Urodzony w 1969 roku Jens R. pochodził z regionu Sauerland w Nadrenii Północnej-Westfalii na zachodzie Niemiec i od dłuższego czasu mieszkał w Muenster, gdzie studiował design i pracował, początkowo z dużymi sukcesami, jako samozatrudniony projektant przemysłowy. W ostatnich latach jego praca zeszła jednak na dalszy plan - donosi "Die Welt".

Posiadał cztery mieszkania - dwa na wschodzie kraju oraz dwa w samym Muenster - oraz kilka pojazdów zarejestrowanych na jego nazwisko. W jednym z mieszkań znaleziono 18-stronicowy dokument napisany przez Jensa R., w którym opisuje "upokarzające" doświadczenia z dzieciństwa, problemy w kontaktach z rodzicami, rozstrój nerwowy i kolejne załamania. Opisuje też swoją nieudaną operację.

Władze podały, że na jego komputerze znaleziono maile świadczące o myślach samobójczych, ale "żadnych sygnałów, że stanowił zagrożenie dla innych". Policji był znany z drobnych przestępstw, w tym uszkodzenia mienia, pogróżek i drobnych kradzieży, dzięki którym był w stanie finansować swoje uzależnienie od narkotyków.

Służby badają obecnie powiązania Jensa R. ze środowiskiem skrajnej prawicy. O tym wątku w śledztwie doniosła m.in. telewizja ZDF, a także gazeta "Frankfurter Allgemaine Zeitung".  

 

  Komentarze


  • Andi
   9 kwietnia, 16:24

   Na pewno "zwolennik" Kaczyńskiego i Orbana, Haha politycznie poprawni idioci, jak coś złego to kontakty z prawica a ci od Lenina sami porządni haha

  • Czytelnik anonimowy
   9 kwietnia, 17:01

   Zfotki to typowy blondyn EUROPEJCZYK jak się patszy

  • Jaś
   9 kwietnia, 18:44

   Niemiec z krwi i kości.

  • Czytelnik anonimowy
   9 kwietnia, 19:12

   Typowy Hans z krwi I kosci! Niemiec jak w morde strzelil!

  • Allahsrakbar
   10 kwietnia, 01:51

   typowy hassan nie hans

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama