Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zakupy i spowiedź w galerii handlowej w Shannon

Zakupy i spowiedź w galerii handlowej w Shannon
W czasie zakupów w Shannon można było się wyspowiadać. (Fot. Getty Images)
Jeśli choć jedna osoba skorzysta na naszej akcji, to cała inicjatywa ma sens - przekonuje ojciec Tom Ryan, inicjator spowiedzi w centrum handlowym w Sahnnon (hr. Clare). W piątek obyła się 4. już edycja 'Mercy on The Mall'.
Reklama

Biskup Killaloe, Fintan Monahan, był jednym z 16 duchownych oferujących w Skycourt Shopping Centre na terenie Shannon możliwość wspólnej modlitwy, rozmowy i uzyskania błogosławieństwa.

Akcja odbyła się po raz pierwszy w 2015 roku. Zainaugurowała ona Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Inicjatywa okazała się tak dużym sukcesem, że księża i zarząd centrum handlowego zostali poproszeni o jej kontynuowanie w kolejnych latach.

"Inspiracją był apel papieża Franciszka do duchownych o niesienie słowa bożego na rynki miast oraz bycie dostępnymi dla osób chcących skorzystać z sakramentu lub nawiązać kontakt z Kościołem" - pisze o genezie przedsięwzięcia "Irish Catholic".

Korzystający z posługi kapłańskiej określali je jako "uwalniające" i "dające nowy początek". Księża byli dostępni dla wiernych w różnych punktach galerii handlowej, a całemu wydarzeniu towarzyszył występ szkolnego chóru. Do duchownych zwracały się osoby w każdym wieku.

"Centra handlowe są w każdym większym mieście i miasteczku. Warto zatem wyjść do ludzi. Jeśli choć jednej osobie to pomoże, to już dlatego jest warto" - tłumaczył ojciec Ryan, który wcześniej pełnił posługę w Shannon, a teraz w Ennis.

Inicjatywę w pełni popiera zarząd Skycourt.

"Ten pomysł od razu mi się spodobał. Daje on klientom możliwość zrobienia zakupów i spotkania z księżmi w jednym miejscu. Dzięki temu mogą oni porozmawiać z kapłanami na neutralnym gruncie, tak jak jest im wygodniej" - podsumowuje menadżer Pat Kelly.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.06.2019
  GBP 4.757 złEUR 4.264 złUSD 3.754 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama