Zakończony skandalem mecz Nice z Olympique Marsylia zostanie powtórzony

Podczas spotkania doszło nawet do przepychanek kibiców z piłkarzami. (Fot. Valery Hache/AFP via Getty Images)
Mecz ligi francuskiej między Nice a Olympique Marsylia zostanie powtórzony 27 października, ale na neutralnym terenie - zadecydowały władze piłkarskiej Ligue 1. Spotkanie 3. kolejki było w ubiegłym miesiącu przerwane w 75. minucie po tym, jak na murawę wdarli się kibice.

Na razie nie zdecydowano, gdzie mecz się odbędzie. Zostanie to ustalone w późniejszym terminie. Drużyna Nice została ukarana już wcześniej dwoma ujemnymi punktami, w tym jeden w zawieszeniu.

22 sierpnia spotkanie zostało przerwane przy stanie 1:0 dla gospodarzy. Piłkarze gości nie wrócili na murawę, a sędzia po godzinie symbolicznie zakończył zawody.

Problemy rozpoczęły się w momencie, gdy w kierunku będącego w narożniku boiska zawodnika Olympique Marsylia Dimitri Payeta poleciała z trybun butelką z wodą. Zawodnik gości odrzucił ją z powrotem, po czym niektórzy kibice wbiegli na boisko. Doszło nawet do przepychanek z piłkarzami.

Według niepotwierdzonych informacji, trzech graczy Marsylii ucierpiało w ataku pseudokibiców. W mediach społecznościowych krążą zdjęcia podrapanego do krwi Payeta oraz jego kolegów z zespołu Matteo Guendouziego i Juana Peresa ze śladami siniaków na szyi.

Piłkarzem klubu z Marsylii jest leczący obecnie kontuzję Arkadiusz Milik.