Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zagranicznym kibicom się w Polsce podoba

Zagranicznym kibicom się w Polsce podoba
84 procent zagranicznych kibiców i turystów pozytywnie ocenia organizację Euro w Polsce, zaś 81 procent z nich deklaruje ponowny przyjazd do naszego kraju - poinformowało w piątek MSZ, powołując się na wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut PBS.
Reklama
MSZ podało, że blisko 60 procent osób biorących udział w badaniu przyjechało do Polski na Euro po raz pierwszy. Niemal wszyscy ankietowani zadeklarowali również, że polecą wizytę w Polsce swoim znajomym.

"Większość badanych - 91 procent - bardzo dobrze oceniła atmosferę w trakcie Euro 2012 w Polsce. 77 procent zagranicznych turystów i kibiców pozytywnie oceniło transport, a 85 procent w czasie pobytu w miastach gospodarzach czuje się w naszym kraju bezpiecznie" - podał resort spraw zagranicznych.

Zdecydowane pochwały zebrali polscy wolontariusze miejscy, którzy zdaniem zagranicznych uczestników turnieju wykazują się dużą wiedzą i kompetencją, bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, komunikatywnością oraz dużą chęcią niesienia pomocy i wsparcia. "Ogólna ocena dla pracy wolontariuszy miast gospodarzy to aż 88 procent pozytywnych wskazań respondentów" - napisano w komunikacie.

88 procent ankietowanych pozytywnie oceniło również polskie oficjalne Strefy Kibica. 90 procent pochwaliło atmosferę, jaka panuje w FanZonach, 86 procent - bezpieczeństwo, a 85 procent - lokalizację.

MSZ poinformowało także, że polska ambasada w Dublinie otrzymała w piątek "bardzo miłego maila" od irlandzkiego kibica, który odwiedził nasz kraj w czasie Euro. "Jest on zachwycony gościnnością Polaków, która go tu spotkała" - podkreślił resort.

Badanie zostało przeprowadzone 8 i 10 czerwca, czyli w pierwszych dniach meczów w Polsce, jeszcze przed wtorkowym spotkaniem Polska-Rosja, przed, w trakcie i po którym doszło do zamieszek w Warszawie.
 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.02.2019
  GBP 4.910 złEUR 4.324 złUSD 3.833 złCHF 3.808 zł

  Sport


  Reklama