Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Żadnych forów dla Europejczyków po Brexicie"

Jakimi zasadami kierować się będą urzędnicy na brytyjskich granicach po Brexicie? (Fot. Getty Images)
Czołowi brytyjscy politycy, którzy opowiadają się za wyjściem z UE, chcą równego traktowania imigrantów z Europy i spoza UE po Brexicie.
Reklama

"Imigranci z UE nie powinni być traktowani w preferencyjny sposób, jeśli chodzi o wjazd do Wielkiej Brytanii po Brexicie. Wszyscy ludzie powinni mieć równe szanse” - podkreśliła Andrea Leadsom z Partii Konserwatywnej.

Polityk zaznaczyła, że chce równowagi w przyjmowaniu do UK osób z Unii i z innych krajów świata – podaje telewizja SKY News.

Jej komentarze pojawiają się w raportach, przygotowywanych przez grupy posłów jako podwaliny nowego systemu imigracyjnego w Wielkiej Brytanii po opuszczeniu Wspólnoty.

"To prawda, że kiedy opuściliśmy UE, ponownie dokonujemy zmiany naszych zasad imigracyjnych. Chciałabym widzieć równe szanse dla wszystkich ludzi na całym świecie, tych najzdolniejszych i najlepszych, aby wnieśli wkład w ekonomię Wielkiej Brytanii” – zaznaczyła Leadsom.

Premier May zapewniła wcześniej, że każdy z obywateli Unii Europejskiej, który przybędzie do Zjednoczonego Królestwa przed marcem 2019 będzie miał takie prawa, jakie są określone w porozumieniu z grudnia. 

Kwiestią sporną Londynu z Brukselą są tamiast prawa imigrantów z Europy po Brexicie. "W okresie przejściowym wprowadzimy procedurę rejestracji nowo przybyłych. (...) Prawa tych ludzi, którzy przybędą w tym okresie, na czas po zakończeniu okresu przejściowego, są przedmiotem negocjacji" - oświadczyła Theresa May.  

Premier zapowiedziała już wcześniej, że obywatele państw UE, którzy przybędą na Wyspy w okresie przejściowym po Brexicie, nie powinni mieć takich samych praw do pozostania w tym kraju, jak ci, którzy przybyli wcześniej. 

 

  Komentarze


  • What u doing
   10 lutego, 09:57

   Tylko kto tu sie bedzie pchal do tych lepianek po brex shicie ? Transport padnie, funt jeszcze bardziej przynurkuje. Ryanair zwinie żagle, ogrodza sie drutem i będzie płacz ze wakacje cza bedzie spędzać w Clacton i tam robić gnòj zamiast w słonecznej Europie

  • Czytelnik anonimowy
   10 lutego, 10:13

   bez szkoły , dyplomów i z pustym portfelem nie ma co się pchać do Uk . No chyba że lubisz dziadowac .

  • Sanders
   10 lutego, 11:06

   Czytelniku anonimowy - a jakie ty masz dyplomy,ile masz na kontach i w portfelu inwestycyjnym? Nadeszły takie czasy,że nawet dyplom ci nie pomoże.Preferencje w zatrudnieniu już i tak od paru lat się zmieniły i imigranci z UE,a szczególnie z Europy środkowo-wschodniej już są poza głównym nurtem zatrudnienia na stanowiskach.Dalej tendencja będzie zmierzała do pozbycia się ich zupełnie.W tym artykule wyraźnie widać zapowiedzi...Pierwszeństwo będą mieli inni-najczęściej z byłych kolonii a reszta out....

  • Robi
   10 lutego, 12:36

   Angole sa juz skonczeni teraz ich Muslims za ryj trzymaja oni maja teraz wladze i pieniadze . Zwykly aneol jest niczym w swoim kraju a co dopiero Europejczyk.

  • Harold
   10 lutego, 15:12

   I dobrze, niech oleją Europejczyków a Europejczycy niech oleją UK. Tu naprawdę poza zarobkami nie jest tak super... Co z tego, że za funt mogę kupić wiele rzeczy jak za mieszkanie w małych, ciasnych i w dodatku w okropnym standardzie mieszkaniach trzeba płacić krocie. Europejczycy wyjadą to Hindusi i Pakistańczycy się zjadą a Ci to już w ogóle zrobią bajzel w UK. Oni w cale nie chcą się integrować a jedynie narzucają swoje widzimisie. Jeszcze będą prosić by imigranci z UE wracali...

  • R2
   10 lutego, 18:44

   Tak, najlepsi i najzdolniejsi nie mają pewnie pracy u siebie tylko pchają się do UK. Co za głupoty ona wygaduje, tak jakby u siebie nie mogli się ustawić tylko pchać się do syfu.

  • Viktor
   11 lutego, 16:17

   czyli nie wpuścić ....oj będzie dym z tego.

  • Brzmi to kiepsko
   11 lutego, 18:36

   Brzmi kiepsko... ale nie artykul, raczej mysle o komentarzach. Z jednej strony jest obraza majestatu, jak ktos sie nasmiewa z naszych w UK. Z drugiej strony jezeli uwazacie, ze jest nieprawda, ze wiele osob tutaj ma niskie kwalifikacje, slaby jezyk, niechec do doksztalcania i postawy wylacznie roszczeniowe, to czemu tak sie obawiacie skutkow Brexitu? Oczywiscie jest bzdura, ze wyjechali tylko ci, co nie znalezli pracy w PL. Po prostu tutaj sa naprawde troche wieksze perspektywy, ale siedzacy w Polsce frustrat, ktory tu nie byl i nie wiedziec czemu zechcial akurat tutaj wylac zale, tego nie zrozumie. Jezeli ktos ma troche ambicji i chce sie doksztalcac i podnosic kwalifikacje, nie musi sie obawiac o prace czy prawo do pozostania w dowolnym kraju. Nie powie, ze wynajem czy kupno mieszkania to wiekszosc jego pensji. Poza tym artykul jest o osobach, ktore maja przyjechac po wyjsciu z UE. Czy to nie hipokryzja twierdzic, ze jest sie zdolnym, a nie umiec przeczytac artykulu z odpowiednim zrozumieniem? Skoro nowi maja miec rowne traktowanie z Afryka i Azja, to chyba obrazacie tych ludzi twierdzac, ze sobie nie poradza z uzyskaniem wizy, skoro podobno sa lepsi od "tamtych". No chyba, ze niektorzy nie sa... :) Dlaczego UK ma nie miec prawa wyboru kogo przyjmie - nawet jesli Waszym fachowym zdaniem mieliby przez to stracic? Piszecie: "traktujmy tak samo Anglikow." Myslicie, ze ci co wyjezdzaja do Unii nie przejda interview w ambasadzie? :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.08.2018
  GBP 4.801 złEUR 4.300 złUSD 3.769 złCHF 3.784 zł

  Sport


  Reklama