Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Zachować prawa do zasiłków dla obywateli Unii"

"Zachować prawa do zasiłków dla obywateli Unii"
Czy obywatele Unii zachowają wszystkie prawa po Brexicie? (Fot. Getty Images)
Obywatele UE w Wielkiej Brytanii mogą zostać pozbawieni dostępu do świadczeń, takich jak mieszkania komunalne i świadczenia socjalne po Brexicie - ostrzegają deputowani z brytyjskiej komisji parlamentarnej ds. praw człowieka.
Reklama

Komisja parlamentarna ds. praw człowieka twierdzi, że nowe przepisy mogą pozostawić obywateli krajów unijnych w "niepewnej" sytuacji.

Home Office zapewnia, że rząd już zobowiązał się do ochrony praw obywateli UE w Wielkiej Brytanii. "Chcemy, aby imigranci z Unii zostali i niezależnie od wyniku naszego wyjścia z UE, będziemy chronić ich prawa w Wielkiej Brytanii" – podkreśliła rzeczniczka brytyjskiego MSW.

BBC przypomina, że również premier Theresa May obiecała, że ​​obywatele UE będą mogli zostać na Wyspach i utrzymają prawa do zasiłków, nawet jeśli Wielka Brytania opuści Wspólnotę bez formalnej umowy. Jednak członkowie komitetu ds. praw człowieka wyrazili obawy, że ustawa o imigracji i opiece społecznej nie gwarantuje Europejczykom tych praw po Brexicie.

Chociaż rząd zapewnił, że nie jest niczyim zamiarem pozbawianie praw obywateli UE zamieszkałych w Wielkiej Brytanii, nie wiadomo, czy dotrzyma obietnicy na przykład w przypadku Brexitu bez porozumienia.

Dlatego komisja apeluje o lepsze zabezpieczenie praw Europejczyków. "Mówimy o prawach osób, które mieszkają w Wielkiej Brytanii od lat, nawet dziesięcioleci, płacąc w naszym kraju podatki. Niektórzy tu się urodzili i mieszkają tu całe życie. Zapewnianie, że wszystko zostanie opracowane w przyszłości, nie jest wystarczająco dobre, ludzie muszą mieć gwarancję" – podkreśliła szefowa komisji Harriet Harman z Partii Pracy.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   5 kwietnia, 08:33

   szach i matt

  • Asan
   5 kwietnia, 09:05

   I tak będzie. Po Twardym można się wszystkiego spodziewać. Jeżeli się zmieni rząd - "zmieni się podejście do zasiłków. Mogą zabierać. Po to jest Brexit żeby uwolnić budżet od nierobow, albo leniwych.

  • TiBi
   5 kwietnia, 09:21

   Rząd obawia się że Brytole w krajach członkowskich zostaną potraktowanie tak samo jak obywatele innych krajów w 🇬🇧. Ma świadomość że upor w parlamencie skończy się zamieszka i na ulicy i recesja w gospodarce w uk. Nie dawno miał być twardy Brexit a teraz wszystko robią żeby nie opuścić Unię Europejska....... 😂😂😂

  • Ola
   5 kwietnia, 10:14

   Do roboty lenie..

  • Renegat
   5 kwietnia, 10:54

   Nie rozumie komentarzy ludzi tu. Biuro narodowych statystyk dawno temu napisało ze europejczycy płaca wiecej podatków niż ludzie spoza unii oraz nawet Brytyjczycy. A niektórzy tu nadal skomlą by się Się Polacy wynosili z UK. Czyżby paszport się dostało i poczuło się lepszym. Hmmm z tego powodu nie wyrobiłem sobie nadal paszportu brytyjskiego . Wiem kim jestem i wiem skad pochodzę. Nawet jak kiedys zmienię obywatelstwo nadal będę wiedział kim jestem

  • Chlebak
   5 kwietnia, 10:55

   A na cholerę mi te świadczenia, trzeba zarabiać a nie dziadować ;) pozdro dla beneficiarzy ! Wynocha z Uk

  • THC
   5 kwietnia, 11:10

   Ojejku i co teraz ? Do Polski po 500+ bynde musioł sie wynieść ? Jak ja mojemu Brajankowi i Jessice byt zapewnie? Hue bue

  • Hę????
   5 kwietnia, 11:19

   Nie rozumiem jaki problem paszport zrobic????

  • Gość
   5 kwietnia, 13:55

   Do John Kowalski. Zależy jak kupujesz dom. Bo jeśli kupujesz z ziemią to jest twoja i w dodatku masz więcej praw na niej niż na swojej ziemi w Polsce.

  • Emi
   5 kwietnia, 15:31

   Jak kupujesz dom to ziemia nie jest twoja, tylko dom. Ziemia czesto nalezy do jakiegos lorda, ktoremu musisz płacic podatek. Renegat>> skoro wiesz kim jestes i taki patriota, to co ty robisz w UK? Takich powinni w piewszej kolejnosci deportowac.

  • Xx
   5 kwietnia, 20:04

   Towarzystwo wspólnej adoracji najwiecej ujadacie a sami nie jeden ciagnie jakis benefit jak nie tu to w Polsce he ,Hę? masz problem z paszportem pewnie masz cos na sumieniu

  • Gość
   5 kwietnia, 20:58

   Do emi jak kupujesz dom w freehold to Dom i ziemia jest twoja na zawsze a nie jakiegoś lorda..... rozwala mnie jak wypowiadają się ludzie którzy coś gdzieś usłyszeli a nic nie wiedzą :D po za tym kiedy kupujesz dom nie w freehold to ziemie dzierżawie z od gminy na 99 lat z możliwością wykupienia na własność albo przedłużenia dzierżawy. Nie od jakichś lordów albo królowej.

  • Greglondon
   6 kwietnia, 14:56

   I dobrze niech zabiorą wszystkie te je.... ne zasiłki. 14 lat w UK. Nigdy nie brałem zasilkow. Tylko rodzinne 80f miesiecznie. Szlag mnie trafia jak co miesiąc oglądam payslip z czego 600f Total deduction. Do roboty nieroby.

  • Damian G
   6 kwietnia, 17:41

   Dla mnie ten cały Brex... Seed to jest jedna istna farsa mieć 3 lata nie przygotować się a teraz w ciągu paru tygodni skamleć jak zbity pies do Unii Europejskiej to nie przystoi na tak zwaną wielką Anglię tylko na podrzędne kraje Trzeciego Świata!!! Patologią również jest to że ludzie kontrolujące państwo mówią żeby wyjść z Unii a umowy podpisać po!!!! Jaki debil stawia wszystko na jedną kartę nie mając nic zapewnionego firmy nawet nie znaczące nigdy tak nie robił by nie popaść w bankructwo a tu mowa jest o państwie

  • Przemko
   6 kwietnia, 18:13

   zgadzam się z Gregiem - do roboty! jest jej mnóstwo, nawet dla ludzi bez znajomości języka, nawet dla kobiet i starców. a zasiłki i benefity tylko po 5 latach pracy i odprowadzania podatków - przez rok. no chyba! że ktoś stracił ręce/nogi i naprawdę nie jest w stanie na siebie zarobić (choćby chciał) - takiemu/takiej dołożę te kilka GBP z mojej pensji.

  • Matt
   6 kwietnia, 23:37

   Wygląda to tak, że nie musisz być nierobem, żeby ubiegać się o benefity. Tylko niemądry człowiek nie skorzysta z pomocy, jeśli mu się ona należy. Pracuję od samego początku jak przyjechałem do UK, żona z dziećmi w domu bo jeszcze małe. Super sprawa, jeśli rząd może pomóc. Co innego wszystkie te osoby, które cwaniakują i kombinatorzy. Ale oni zawsze się znajdą by napsuć krwi tym uczciwym.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama