Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zabójstwo Polaka w Letterkenny. Garda poszukuje narzędzia zbrodni

Zabójstwo Polaka w Letterkenny. Garda poszukuje narzędzia zbrodni
Gardziści apelują o pomoc w wyjaśnieniu zagadkowej śmierci. (Fot. Twitter/@24IrishNews)
Garda kontynuuje dochodzenie w sprawie zabójstwa 36-letniego Sebastiana Adamowicza z Letterkenny. Zdarzenie początkowo traktowane było jako nieszczęśliwy wypadek, lecz sekcja zwłok wykazała użycie śmiercionośnego narzędzia.
Reklama

Garda poszukuje broni użytej do zamordowania Polaka. Adamowicz został znaleziony 1 listopada w swoim domu, z poważnymi ranami głowy. Przewieziony do szpitala uniwersyteckiego w Lettekrenny (hrabstwo Donegal), zmarł następnego dnia.

Początkowo uważano, że przyczyną obrażeń był upadek ze schodów, jednak po sekcji zwłok sprawa zaczęła być traktowana jako morderstwo.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Letterkenny Garda Station, inspektor Pat O'Donnell poinformował, że poszukiwani są świadkowie, którzy 1 listopada przebywali w okolicy Sylvan Park. Śledczy potwierdził, że ofiara odniosła poważne rany głowy i obecnie Garda poszukuje narzędzia zbrodni.

“Rozszerzyliśmy zakres poszukiwań okolicy o żywopłoty i inne miejsca, gdzie mogła zostać ukryta broń” - poinformował.

Inspektor nie sprecyzował, o jaki rodzaj broni chodzi. Zaapelował za to do kurierów, dostawców, listonoszy i innych osób, które mogły przebywać w okolicy w czasie zdarzenia.

Adamowicz mieszkał w domu wynajmowanym z 4 innymi osobami – 1 kobietą i 3 mężczyznami. Współlokatorzy zostali już przesłuchani przez policję. Śledczy rozmawiali także z matką i innymi członkami rodziny Polaka, którzy przyjechali do Irlandii po tragedii.

“To bardzo przyzwoita rodzina i jak można sobie wyobrazić, są zrozpaczeni” - dodał O’Donnell.
Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z Gardą w Letterkenny pod numerem 0749167100.

 

  Komentarze


  • Kolega THC
   7 listopada 2017, 21:30

   Szukaja narzedzia bo przeciez sprawcy nie znajda... pozdrawiam

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama