Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zabójca Polaka z Hounslow skazany na 17 lat

Zabójca Polaka z Hounslow skazany na 17 lat
Skazany twierdził, że bał się, iż Polak go okradnie. (Fot. Metropolitan Police)
Na 17 lat więzienia został skazany Vitalie Daikov, który pobił na śmierć 31-letniego Polaka. Młody ojciec skonał w opuszczonym zaułku londyńskiego Hounslow.
Reklama

Do tragedii doszło 8 października 2017 roku. W toku postępowania ustalono, że kilka godzin przed śmiercią Kamil M. przebywał w pubie przy Bath Road. Po opuszczeniu lokalu był widziany przez świadków, jak rozmawia z Daikovem i kobietą, a następnie oddalają się Lampton Road w kierunku zaułka. Niedługo potem z alejki wybiegła kobieta, a za nią oddalił się sprawca. Para rozeszła się w przeciwnych kierunkach.

Ciało Polaka znaleziono około 3:00 nad ranem. Sekcja zwłok wykazała, iż zmarł z powodu obrażeń mózgu. Napastnik “bezlitośnie” skopał, a następnie skakał po głowie 31-latka. Ofiarę zostawił w zaułku nieprzytomną. W sądzie Daikov tłumaczył się, iż zaatakował Polaka, ponieważ bał się, że ten chce go okraść.

W poniedziałek 26-latek został skazany za zabójstwo na 17 lat więzienia. O wcześniejsze wyjście na wolność będzie mógł się starać dopiero po odbyciu dwóch trzecich wyroku.

“Nie pogodziłam się i nigdy się nie pogodzę z faktem, że mój syn nie żyje. Czuję pustkę, nie widzę nic między jego życiem a grobem. Nie chcę myśleć o jego śmierci, o nim martwym. Obraz syna powraca do mnie podczas bezsennych nocy. Myślenie o tym, jak musiał cierpieć podczas ataku i jak leżał bezlitośnie skatowany przez Daikova, jest ogromnie bolesne. Daikov zostawił go na powolną śmierć, nie udzielił mu pomocy, nie wezwał pogotowia, nie zainteresował się tym, co się z nim stało” - oświadczyła matka Kamila.

Kobieta, która towarzyszyła mężczyznom, nie została aresztowana.

 

  Komentarze


  • Gość
   17 maja, 18:08

   Czy dobrze rozumiem, że Anglika skazaliby na 2 lata w zawieszeniu?

  • Robi
   17 maja, 20:15

   Ten frajerzyna powinien dostac w czape a nie 17 lat cos sporo Polakow ginie w tym syfie Uk

  • Mujnik
   17 maja, 20:52

   Kobieta, która towarzyszyła mężczyznom, nie została aresztowana. ????? No może rzeczywiście nie skakała po głowie Polaka.... Aaa, to zwracam pani szacunek.

  • Lol
   17 maja, 22:33

   A Polak za gwalt, brutalny, ale nikogo nie zabil, dostal podwojne dozywocie kilka lat temu...

  • Etnograf
   18 maja, 00:08

   Imie sugeruje ze to mołdowianim.

  • Peter pan
   18 maja, 07:02

   Za taką morde to on juz dawno w pierdlu powinnien być......

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama