Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Za £5 możesz wygrać dom i wesprzeć chorych na demencję

Za £5 możesz wygrać dom i wesprzeć chorych na demencję
Nieruchomość jest bardzo duża, a obecnie właściciele żyją w niej tylko we dwójkę. (Fot. winahouse.net)
232 m. kw. powierzchni, pełne wyposażenie i atrakcyjna lokalizacja to najlepszy opis idealnego miejsca zamieszkania dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Teraz, warta £600 tys. nieruchomość może trafić do jednego ze szczęśliwców, który zdecyduje się na zakup losu.
Reklama

4-sypialaniany dom przy Abington Park Crescent w Northampton (East Midlands) został wystawiony jako nagroda w loterii, w której los kosztuje £5. Zwycięzca będzie miał do dyspozycji - oprócz 4 sypialni - dużą kuchnię, 3 salony, gabinet oraz pomieszczenie spa z jacuzzi.

Loteria właśnie ruszyła, a rozstrzygnięcie ma nastąpić 14 października. Aby mieć szanse na wygraną należy zakupić los poprzez stronę internetową oraz odpowiedzieć prawidłowo na pytanie na temat Northampton.

"To może brzmieć trochę jak szaleństwo, ale daje szansę na życiową zmianę. Na ten pomysł wpadliśmy już kilka lat temu. Dyskutowałem o tym z moją partnerką, jednak uznała to wtedy za głupi pomysł. Mimo to zacząłem poszukiwać więcej informacji na ten temat i w końcu udało mi się ją przekonać. Sprawa nie jest taka prosta pod względem prawnym i licencyjnym, ale w końcu się udało” - wspomina Marty Pumbien, właściciel domu.

3 z 4 sypialni posiadają własne łazienki. (Fot. winahouse.net)

Jako że para pracuje od 40 lat w oddziałach A&E, zdecydowała część dochodu z loterii przekazać na badania nad demencją.

"Brak wsparcia i zaplecza dla tych osób jest przerażający, szczególnie na pogotowiu, gdzie warunki są jeszcze gorsze. Osoby z umiarkowaną demencją mogą mieszkać samodzielnie i otrzymują jakąś pomoc, ale są zamknięci we własnych domach. Załatwiliśmy zatem kwestie prawne i przez kancelarię nawiązaliśmy kontakt z University of Northampton. Zaczerpnęliśmy informacji na temat projektów uczelni i jej planów. Okazało się, że mają mnóstwo pomysłów, ale brakuje na to funuszy” - tłumaczy Pumbien.

Para ma nadzieję sprzedać 500 tys. losów i pozyskać w ten sposób £2,5 mln. £1mln z tej puli ma zostać przekazany University of Northampton oraz Northamptonshire Community Foundation.

Decyzję o sprzedaży nieruchomości właściciele tłumaczą jej rozmiarami.

"To wielki dom, a mieszkam w nim tylko ja z partnerką i małym psem. Urządziliśmy go z myślą o potomstwie, ale stało się tak, że nie możemy mieć dzieci. Ten dom potrzebuje rodziny. Wystarczy tylko kupić los” - zachęca właściciel.

W salonie znajduje się stylowy kominek. (Fot. winahouse.net)

Poza aspektem dobroczynności pomysł pary z Northampton bynajmniej nie jest nowatorski -  Marie Segar z Warrington wygrała w ubiegłym roku wartą £845 tys. nieruchomość w Lancashire. Kobieta zakupiła 20 losów po £2.

 

  Komentarze


  • Mengele
   15 kwietnia, 07:43

   Ile jest biletow? Biotech wszystkie!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2018
  GBP 4.835 złEUR 4.316 złUSD 3.716 złCHF 3.712 zł

  Sport


  Reklama