Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wyspa Jersey chce zalegalizować "trawkę", aby przyciągnąć turystów

Wyspa Jersey chce zalegalizować "trawkę", aby przyciągnąć turystów
Jersey jest największą i najbardziej wysuniętą na południe z wyspą z wszystkich Wysp Normandzkich. (Fot. Getty Images)
Wyspa Jersey w niekonwencjonalny sposób chce przyciągnąć większą liczbę turystów, a mianowicie legalizując palenie marihuany. Jedna z Wysp Normandzkich bije od jakiegoś czasu rekordy odwiedzających, ale regionalna Izba Turystyczna uznała, że turystów nigdy za wielu.
Reklama

Statystyki dotyczące liczby turystów jeszcze nigdy nie były tak łaskawe dla Jersey jak obecnie, ale tutejszy Tourism Board chce pozwoleniem na palenie "trawki" jeszcze bardziej wzmocnić branżę.

Keith Beecham, dyrektor generalny Rady Turystyki na Jersey, wezwał mieszkańców wyspy do konsultacji w tej sprawie, powołując się na sukces takiego zabiegu w Kolorado czy w Kanadzie.

Oficjalną władzę na Jersey sprawuje gubernator, działający w imieniu królowej brytyjskiej. (Fot. Getty Images)

Beecham jest zdania, że złagodzenie przepisów antynarkotykowych po pierwsze zwróci uwagę ludzi na Jersey, a po drugie wpłynie na wzbogacenie się wyspy dzięki podatkom ze sprzedaży od marihuany.

"Miejsca takie jak Kolorado w USA i Kanada zliberalizowały swoje prawa, co przynosi pieniądze ich regionom" – serwis Express.co.uk cytuje Beechama.

"Nie popieram palenia jako stylu życia, ale dla ludzi, którzy to lubią – mogliby korzystać z tego na naszej wyspie" – podkreślił Keith Beecham.

Od jesieni zeszłego roku lecznicze produkty z konopi indyjskich w UK mogą być legalnie przepisywane niektórym pacjentom. Zmiana prawa miała na celu między innymi pomóc osobom, które cierpią na poważne przypadki epilepsji.

Jersey to terytorium zależne korony brytyjskiej obejmujące wyspę Jersey, jedną z Wysp Normandzkich oraz kilkadziesiąt sąsiednich, niezamieszkanych wysepek.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama