Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wysokie stężenie pyłków w Londynie. Powodem wilgotne warunki

Wysokie stężenie pyłków w Londynie. Powodem wilgotne warunki
Alergicy w Londynie mogą doświadczać dzisiaj wielu problemów ze zdrowiem. (Fot. Getty Images)
Prognostycy z Met Office ostrzegli alergików, że stężenie pyłków w Londynie będzie dziś utrzymywać się na bardzo wysokim poziomie.
Reklama

Rządowi meteorolodzy wezwali mieszkańców Londynu do zaopatrzenia się w tabletki na alergię. Wysokie stężenie pyłków jest niebezpieczne zwłaszcza dla osób, które cierpią na astmę i katar sienny.

Zdaniem ekspertów od zdrowia, wysokie pylenie może prowadzić do problemów z koncentracją, łzawienia, senności oraz nadmiernego kichania.

Stężenie pyłków w brytyjskiej stolicy jest dziś bardzo wysokie. (Fot. Getty Images)

Wysokie stężenie pyłków utrzyma się do końca dnia z uwagi na wysoką wilgotność powietrza - ostrzegło Met Office.

Katar sienny jest reakcją alergiczną na pyłek kwiatowy - drobny pyłek jest niebezpieczny, kiedy dostaje się do ust, nosa, oczu oraz gardła. Jak zauważył dziennik "Daily Express", około 90 procent ludzi cierpiących na katar sienny jest uczulonych właśnie na pyłki kwiatów.

Według organizacji Asthma UK, kiedy poziom pyłków jest wysoki, więcej osób jest przyjmowanych do szpitala z atakami astmy. Eksperci twierdzą, że sytuacja jest niebezpieczna zwłaszcza wtedy, kiedy pojawiają się burze - pyłek rozbijany jest wówczas na mniejsze kawałki i głębiej trafia do płuc.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.10.2019
  GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

  Sport


  Reklama