Wysoka wygrana drużyny Piszczka

W 86. minucie meczu Piszczek zaliczył asystę (Fot. Getty Images)
Piłkarze Borussii Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem grającym cały mecz, pokonali u siebie Eintracht Frankfurt 4:1 w 16. kolejce niemieckiej ekstraklasy. Jedną z bramek zdobył lider klasyfikacji strzelców Bundesligi Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.

Borussia przegrywała od szóstej minuty po golu Alexandra Meiera, ale później bramki zdobywali już tylko gospodarze. W 24. minucie Henrich Mchitarjan, a w drugiej połowie Pierre-Emerick Aubameyang, Mats Hummels i Adrian Ramos. Przy ostatnim z tych goli, strzelonym w 86. minucie, asystę zaliczył Piszczek.

Drużyna z Frankfurtu przez ponad połowę meczu grała w dziesiątkę. Tuż przed przerwą czerwoną kartkę zobaczył Slobodan Medojevic. Chwilę później rzutu karnego nie wykorzystał Aubameyang.

Reprezentant Gabonu ma obecnie 18 bramek i o trzy wyprzedza Roberta Lewandowskiego, który dzień wcześniej zaliczył jedno trafienie dla Bayernu Monachium w wygranym u siebie meczu z beniaminkiem FC Ingolstadt 2:0.

Lewandowski rozegrał całe spotkanie, a gola strzelił w 65. minucie. Kapitan reprezentacji Polski po podaniu piłki przez Jerome'a Boatenga znalazł się sam przed bramkarzem rywali, minął go i z ostrego kąta trafił do siatki.

Dziesięć minut później wynik na 2:0 ustalił doświadczony Philipp Lahm, który wykorzystał podanie Thomasa Muellera.
W ekipie z Monachium nie zagrali kontuzjowani Francuz Franck Ribery i Holender Arjen Robben.

W szesnastu kolejkach Bayern zgromadził 43 punkty, a druga Borussia Dortmund 38. To oznacza, że Bawarczycy zapewnili sobie mistrzostwo rundy - po raz 21. w historii i piąty z rzędu.

W piątek VfB Stuttgart, z Przemysławem Tytoniem w bramce, zremisował na wyjeździe z FSV Mainz i pozostał na ostatnim miejscu w tabeli (12 pkt).