Wysoka wygrana PSG mimo braku Neymara

Gwiazda meczu - Angel di Maria - w akcji... (Fot. Getty Images)
Piłkarze Paris Saint-Germain, mimo braku kontuzjowanego Brazylijczyka Neymara, pokonali na wyjeździe Nice 4:1 w 10. kolejce francuskiej ekstraklasy i prowadzą w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Gospodarze kończyli mecz w dziewięciu.

Paryżanie, wśród których brakowało m.in. Neymara (kontuzja odniesiona w meczu reprezentacji Brazylii) oraz Hiszpana Juana Bernata, szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. W 15. i 21. minucie bramki zdobył doświadczony Argentyńczyk Angel Di Maria.

Piłkarze Nice zdobyli kontaktową bramkę w 67. minucie, po strzale 20-letniego Kameruńczyka Ignatiusa Ganago, ale ich marzenia o dobrym wyniku rozwiały dwie czerwone kartki. W 74. minucie boisko musiał opuścić Wylan Cyprien, a wkrótce potem Christophe Herelle.

W końcówce rozmiary zwycięstwa nad osłabionymi gospodarzami powiększyli Kylian Mbappe i Argentyńczyk Mauro Icardi.

Broniący tytułu PSG ma 24 pkt i o pięć wyprzedza Nantes, które w sobotę zagra na wyjeździe z Metz.