Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wypadek na M1 w Anglii. 31-letni Polak oskarżony o śmierć 8 osób

Wypadek na M1 w Anglii. 31-letni Polak oskarżony o śmierć 8 osób
Newport Pagnell leży ok. 70 km na północny zachód od Londynu. (Fot. Twitter)
Ryszard M. otrzymał zarzuty za spowodowanie wypadku na autostradzie M1 niedaleko miasta Newport Pagnell w Anglii, w którym zginęło osiem osób, a cztery zostały ciężko ranne. Według policji, mężczyzna prowadził samochód pod wpływem alkoholu.
Reklama

Do wypadku z udziałem dwóch ciężarówek i busa doszło z piątku na sobotę, ok. godziny 3:00 czasu lokalnego. Siedem z ośmiu ofiar śmiertelnych było członkami jednej rodziny.

Polakowi przedstawiono osiem zarzutów dotyczących spowodowania śmierci przez niebezpieczne prowadzenie samochodu i nieodpowiedzialną jazdę pod wpływem alkoholu, a także cztery zarzuty dotyczące spowodowania poważnych uszkodzeń ciała.

Mężczyzna został zatrzymany w areszcie i jutro stanie przed sądem w High Wycombe.

Policja poinformowała również o aresztowaniu kierowcy drugiej ciężarówki. 53-letni David W. otrzymał zarzuty spowodowania śmierci ośmiu osób przez niebezpieczne prowadzenie samochodu i cztery zarzuty spowodowania poważnych uszkodzeń ciała, ale nie był pod wpływem alkoholu.

Brytyjczyk został warunkowo wypuszczony z aresztu i stanie przed sądem w Milton Keynes 11 września.

Newport Pagnell leży ok. 70 km na północny-zachód od Londynu.

 

    Komentarze


    • Ivan
      27 sierpnia 2017, 12:31

      No pięknie,następny rodak się popisał.

    • Czytelnik
      27 sierpnia 2017, 12:53

      To normalne zachowanie polskich kierowców tirów , czuja sie wysoko na siedzeniach jak macho na ośle ,

    • ...
      27 sierpnia 2017, 12:55

      tylko byc dumnym z narodu...alkoholicy

    • Jacek
      27 sierpnia 2017, 13:25

      Kara śmierci to za mało.

    • Asan
      27 sierpnia 2017, 13:31

      Polak jak zwykle brzmi dumnie

    • Qwerty
      27 sierpnia 2017, 13:31

      Skoro dla Polaków muzulmanin=terrorysta,
      to teraz dla Anglików Polak=pijany kierowca zabijajácy angielskie rodziny.

    • Teresa
      27 sierpnia 2017, 14:12

      Jechalam na lotnisko z dzieckiem ... Facet , ktory mnie wiozl napewno pil moze dzien wczesniej.. ale zorientowalam sie za pozno... Gdy dotarlismy na lotnisko - pytam go o nr licencji..on odpowiada ze nie ma licencji.. wiec pytam . gdyby byl wypadek . nie masz ubezpieczenia na przewozenie osob... widzial przerazenie w moich oczach. Rozesmial sie i zlosliwie powiedzial ... karanym licencji nie daja... Chyba nie zapomne tego do konca zycia... Bylam lekkomyslana wzielam taksowke bo taniej ale to nie byla przemyslana decyzja... Tak jak ten facet ... zabil 8 osob.. To jest tragiczne...

    • Robi
      27 sierpnia 2017, 15:53

      Bledow musimy zawsze szukac u siebie nie u kogos! 😕

    • Mis
      27 sierpnia 2017, 21:23

      zacznijmy od tego,ze firma najpierw dostanie po dupie,ze wydala ciezarowke,bez sprawdzenia trzezwosci.
      Nastepnie wszyscy piszecie o naszym rodaku a przeciez zatrzymano dwoch kierowcow ciezarowek anglika tez..
      Najwazniejsze na koniec wypowiadacie sie jakbyscie idzieli/uczesniczyli w wypadku i odrazu oceniacie jego winne. Przyznam,ze glupota jest prowadzenie z alkoholem we krwi,ale nie tylko my polacy to uczyniamy.
      Najwieksza dla niego kara bedzie zyc z sumieniem osmioma dusz i nigdy tego niezapomni.

    • Ali agcza
      28 sierpnia 2017, 19:44

      Niejeden terrorysta pozazdrościłby wyniku.

    • Kakadu
      29 sierpnia 2017, 08:28

      @Mis - nie rozmydlaj tematu, mam gleboko GDZIES co bedzie dla niego najgorsza kara. Problem tkwi w tym, ze jak Anglik zrobi kuku w swoim kraju to jest jednak troszke inaczej niz Polak. I nie mozna tego ukrywac, gdy jestem w innym panstwie niz te w ktorym sie urodzilem, to jednak staram sie bardziej zintegrowac i postepowac wedlug zasad i nie wsiadam po pijaku za kiere, wiec nie probuj takich "nie tylko Polacy" itp.

    • Mis
      2 września 2017, 11:19

      @Kakadu co ty piszesz za glupoty,tylko polacy jezdza pod wplywem alkoholu. Ja sam uczystniczylem wypadku ciezarowka i byla smiertelna ofiara,wiec jak gosciu nie miales takiej sytuacji to lepiej zostaw swoje przemyslenia dla siebie.Jakos nie odczulem ze bylem polakiem i podchodzili do mnie innaczej,niz do anglika.Tym bardziej ze byla to osoba funkcyjna i sposob podejscia policji byl wzorowy. Dowiedz sie,ze nasz rodak nie spowodowal wypadku tylko uczysniczyl w nim a ze byl pod wplywem alkoholu z automatu powoduje z niego winnego tak samo jest w PL.