Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wypadek autokaru na Maderze. Nie żyje 29 osób

Wypadek autokaru na Maderze. Nie żyje 29 osób
W autokarze, który wyjechał z jednego z lokalnych hoteli, wystąpiła awaria układu hamulcowego. (Fot. Getty Images)
We wczorajszym wypadku na portugalskiej wyspie Madera zginęło 29 turystów z Niemiec. Pojazdem podróżowały łącznie 53 osoby, w tym kilku obywateli Portugalii.
Reklama

Jak poinformował prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa, wszyscy, którzy zginęli w wypadku, to obywatele Niemiec. Zapowiedział też, iż w nocy poleci na Maderę, z której w najbliższych godzinach przetransportowani zostaną do Lizbony ranni.

"Odkładam na późniejszą porę mój wylot samolotem portugalskich sił powietrznych na Maderę. Priorytet mają teraz osoby ranne, które trzeba przetransportować" - dodał Rebelo de Sousa, który wieczorem za pośrednictwem telewizji RTP złożył kondolencje rodzinom ofiar.

Z informacji, jakie przekazały władze maderskiej gminy Santa Cruz, wynika, że w wypadku autokaru zginęło 18 kobiet i 11 mężczyzn.

Jak poinformowała rzecznik prasowa obrony cywilnej na Maderze Maria Carmo, wśród ofiar wypadku autobusu na portugalskiej wyspie nie ma Polaków. "W dalszym ciągu prowadzona jest identyfikacja osób, które ucierpiały. Z informacji, jakimi dysponujemy, wynika, że wśród ofiar wypadku nie ma obywateli Polski" - wyjaśniła Carmo.

Pojazdem podróżowało 53 pasażerów, z których większość to obywatele Niemiec. (Fot. Getty Images)

Przedstawicielka maderskiej obrony cywilnej potwierdziła, że pojazd, który uległ wypadkowi, to autokar, którym podróżowali turyści.

Według portugalskich mediów, pojazdem podróżowało 53 pasażerów, z których większość to obywatele Niemiec. Wśród rannych jest też m.in. kierowca autokaru i przewodnik grupy. Obaj są Portugalczykami.

W akcji ratowniczej, na popularnej wśród polskich turystów wyspie, brało udział łącznie 20 pojazdów służb medycznych oraz straży pożarnej. W trakcie akcji konieczne było użycie sprzętu do rozcięcia karoserii, aby dostać się do niektórych ofiar.

Do zdarzenia doszło o godz. 18:30 czasu lokalnego, kiedy w autokarze, który wyjechał spod jednego z lokalnych hoteli, wystąpiła awaria układu hamulcowego. Zjeżdżający w dół pojazd wypadł z drogi, uderzył w znajdujący się w pobliżu pobocza mur i przekoziołkował, spadając kilka metrów.

Według maderskich mediów, kierowca autokaru miał duże doświadczenie w kierowaniu pojazdami na wyspie, a droga, po której jechał, była sucha.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.10.2019
  GBP 4.900 złEUR 4.297 złUSD 3.896 złCHF 3.910 zł

  Sport


  Reklama