Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wyłudził 136 tys. euro zasiłków "na kuzyna"

Wyłudził 136 tys. euro zasiłków
Mężczyzna musi teraz oddać część niesłusznie pobranych benefitów. (Fot. Thinkstock)
Na 2 lata więzienia został skazany Nigeryjczyk, który wyłudził z Social Welfare ponad 136 tys. euro. Mieszkający pod Dublinem 42-latek przez 7 lat pobierał świadczenia na nazwisko kuzyna.
Reklama

Według "Irish Examiner”, oszustwo wyszło na jaw dopiero wtedy, gdy Nigeryjczyk sam się do niego przyznał. W 2015 roku napisał do ministerstwa list, w którym podał swoje prawdziwe imię i nazwisko oraz datę urodzenia. Tłumaczył, że "chce zadośćuczynić”.

Jednak zdaniem policjanta prowadzącego sprawę, prawdziwym powodem ujawnienia prawdy był fakt, iż żona i dzieci oszusta otrzymały irlandzkie obywatelstwo i on sam chciał zalegalizować swój status.

Mieszkaniec Ballbrigan pod Dublinem został skazany za defraudację zasiłków Family Income Support, Jobseekers Allowance oraz Supplementary Welfare Allowance. Między 2007 a 2013 rokiem Nigeryjczyk pobrał w sumie 136 449 euro. Mężczyzna nie był wcześniej karany.

Podczas wydawania wyroku sędzia podkreślił, że tego typu przestępstwa są trudno wykrywalne. "Kara więzienia ma odstraszyć innych” - wyjaśnił.

David Aminu przyjechał do Irlandii w 2006 roku wraz z ciężarną żoną. W sądzie zeznał, że jego ojciec chciał ją zabić, ponieważ była chrześcijanką. Mężczyzna zaczął wyłudzać zasiłki, używając dokumentów mieszkającego w Wielkiej Brytanii kuzyna. Za prawo jazdy i paszport na jego nazwisko zapłacił £4 tys.

Śledczy przyznał, że gdyby mężczyzna nie ujawnił oszustwa, prawdopodobnie nigdy nie wyszłoby ono na jaw.

Nigeryjczyk ma teraz oddać część świadczeń. Jako że nie ma prawa do pracy w Irlandii, dług ma spłacić jego żona, która jest zatrudniona jako pielęgniarka.

 

  Komentarze


  • Willys
   30 grudnia 2017, 00:39

   Oni kochaja takich.Nie lubia za to zaradniejszych i pracowitych.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama