Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wykryto cyberatak z użyciem groźnego wirusa Magecart

Wykryto cyberatak z użyciem groźnego wirusa Magecart
Wykradziono dane bankowe wielu osób. (Fot. Getty Images)
W Wielkiej Brytanii wykryto cyberatak z użyciem groźnego wirusa Magecart, który pozwala hakerom na przechwycenie numerów kart płatniczych. Dotknięta nim firma to wiodący dostawca podzespołów elektronicznych, firma Kitronik - poinformował serwis The Register.
Reklama

Kitronik ujawnił, że w wyniku incydentu w firmie doszło do wycieku danych, które obejmowały m.in. imiona i nazwiska, adresy e-mail, numery kart kredytowych, ich daty ważności oraz kody uwierzytelniające do transakcji należące do klientów.

Magecart to wirus komputerowy, którego cyberprzestępcy używają na całym świecie do wykradania danych finansowych oraz innych informacji wrażliwych, pozwalających następnie na dokonywanie nieautoryzowanych transakcji i defraudacje pieniędzy. Wcześniej w wyniku ataku z użyciem tego złośliwego oprogramowania ucierpiały m.in. linie lotnicze British Airways oraz firma Ticketmaster.

Wirus pozwala cyberprzestępcom rejestrować informacje o klawiszach wciskanych przez użytkownika komputera podczas finalizacji transakcji internetowej dokonywanej przy pomocy karty płatniczej. Jak poinformował ekspert ds. elektroniki w firmie Kitronik Geoff Hampton, oprogramowanie zostało wykryte na jej stronach internetowych i było aktywne w sierpniu i wrześniu tego roku.

Zdaniem Hamptona konta klientów, które zostały założone przed sierpniem, nie są zagrożone wyciekiem danych. Ekspert podkreślił jednak, że firma na chwilę obecną nie dysponuje dokładnymi danymi na temat tego, jak wiele jej klientów ucierpiało w wyniku incydentu. Jego zdaniem atak był bardzo wyrafinowany, a zainstalowane na stronach firmowych mechanizmy mające chronić Kitronik przed zdalnymi zmianami w kodzie nie wykryły ingerencji hakerów. 

 

  Komentarze


  • Pisarz
   8 listopada 2018, 22:17

   Chyba KIT TONIC , jak mają zainstalowanych tyle gówien na swoich komputerach w pip śmieci jakiś klikają nie wiadomo co ściągają to sami otwierają im furtkę do swojego komputera/urządzenia .

   Pozdrawiam Pisarz

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.04.2019
  GBP 4.952 złEUR 4.289 złUSD 3.812 złCHF 3.743 zł

  Sport


  Reklama