Wygrana Leeds z Southampton w "polskim" meczu

Na 2:0 podwyższył wynik 78. minucie Stuart Dallas. (Fot. Getty Images)
Leeds United pokonało u siebie Southampton 3:0 w zaległym meczu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. W drużynie gospodarzy wystąpił Mateusz Klich, który opuścił boisko z powodu urazu w 59. minucie, natomiast całe spotkanie w barwach gości rozegrał Jan Bednarek.

Pierwszą bramkę zdobył w 47. minucie jeden z najskuteczniejszych strzelców w tym sezonie Premier League Patrick Bamford. Anglik ma już 13 goli, a lepsi od niego pod tym względem są tylko Egipcjanin Mohamed Salah z Liverpoolu - 17 oraz Portugalczyk Bruno Fernandes z Manchesteru United - 15.

Na 2:0 podwyższył w 78. minucie Stuart Dallas. Piłkarz z Irlandii Północnej wykończył kontratak strzałem z kilkunastu metrów. Wynik ustalił w 84. uderzeniem z rzutu wolnego Brazylijczyk Raphinha.

Leeds ma 35 punktów i zajmuje 10. miejsce w tabeli. "Święci", którzy od początku 2021 roku wygrali tylko jedno spotkanie ligowe, zgromadzili o pięć mniej i są na 14. pozycji. Zdecydowanym liderem jest Manchester City - 59 pkt.