Wygrana Chelsea Londyn po golu Victora Mosesa

Piłkarze Chelsea świętują gol Mosesa. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Chelsea Londyn pokonali na wyjeździe Burnley 2:1 we wczorahszym meczu 35. kolejki angielskiej ekstraklasy i zachowali szanse na zajęcie czwartego miejsca dającego prawo gry w Lidze Mistrzów. Zwycięską bramkę strzelił Victor Moses.

"The Blues" wyszli na prowadzenie w 20. minucie, kiedy piłkę do własnej bramki skierował Kevin Long. W 64. min gospodarze doprowadzili do wyrównania. Johann Gudmundsson, który jako junior rozpoczynał karierę w Chelsea, oddał silny strzał sprzed pola karnego, a Ashley Barnes piętą zmienił kierunek lotu piłki i kompletnie zmylił Thibaut Courtois.

Niespełna pięć minut później precyzyjnym strzałem popisał się Moses zapewniając zwycięstwo gościom.

Chelsea zachowała jeszcze teoretyczne szanse na zajęcie miejsca dającego prawo gry w Lidze Mistrzów, bo w tabeli jest piąta i ma pięć punktów straty do czwartego Tottenhamu Hotspur.

W drugim wczorajszym spotkaniu Leicester City bezbramkowo zremisował u siebie z Southamptonem.