Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wyciekły dane imigrantów z UE. Home Office przeprasza

Wyciekły dane imigrantów z UE. Home Office przeprasza
Home Office przeprosił 240 imigrantów z Unii za udostępnienie ich adresów email. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przeprosiło setki obywateli krajów Unii Europejskiej, którzy składali wniosek o settled status, za przypadkowe udostępnienie ich danych. Urzędnicy omyłkowo przesłali 240 prywatnych adresów email.
Reklama

Urzędnicy Home Office przypadkowo udostępnili w komunikacji grupowej prywatne adresy email Europejczyków, którzy składali wniosek o status osoby osiedlonej. Oficerowi imigracyjni zapomnieli o ukryciu tych adresów przesyłając dalej korespondencję dotyczącą rejestracji.

Home Office zgłosił incydent, do którego doszło w niedzielę, do organu nadzorującego pracę resortu. Urzędnicy poinformowali, że doszło do błędu administracyjnego.

"Natasha Jung, obywatelka Danii oraz imigrantaka ubiegająca się o status osoby osiedlonej, padła ofiarą błędu Home Office, oskarżyła rząd brytyjski o traktowanie obywateli UE jako obywateli drugiej kategorii" – informuje dziennik "The Financial Times".

"Jung podzieliła się listem z przeprosinami od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w którym urzędnicy stwierdzili, że jest im przykro z powodu wszelkich niedogodności spowodowanych tym naruszeniem i obiecali, że traktują tę sprawę bardzo poważnie" – przekazuje "FT".

Home Office wydał w tej sprawie oświadczenie. Resort przyznał, iż podczas komunikacji z małą grupą wnioskodawców wystąpił błąd administracyjny, który spowodował, że adresy email innych osób ubiegających się o settled status były widoczne. Resort zapewnił, że przeprosił 240 osoby i ulepszył system, aby wyeliminować podobne incydenty w przyszłości.

To już kolejny błąd pracowników Home Office związany z naruszeniem danych osobowych. Kilka dni temu departament został oskarżony o udostępnienie 500 prywatnych adresów e-mail podczas uruchamiania systemu odszkodowań dla ofiar skandalu imigracyjnego pokolenia Windrush.

Za błąd urzędników Home Office na resort spadła lawina krytyki. Praktyki brytyjskiego rządu potepili politycy opozycji oraz członkowie organizacji "the3million".

"3,6 milionów osób nie może ufać MSW podając swoje dane. Ujawnienie ich w ciągu pierwszego tygodnia od uruchomienia systemu rejestracji rodzi pytanie, czy Home Office ma odpowiednie zabezpieczenia, aby chronić nasze dane" – podkreśliła Maike Bohn z "the3million".

 

  Komentarze


  • Luzak
   12 kwietnia, 15:07

   Czytelnik robisz z sobie glupka i tyle w tym temacie!!!jesteś beznadziejny!!!podejrzewam że w twoim otoczeniu ludzie myślą tak samo!!!Brexitu nie będzie A nawet jakby był to nic nam nie zagrozi pzdr🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  • Ja
   13 kwietnia, 08:09

   I po co ta rejestracja... Jaki brexit ... Posraliście się ze strachu i co z tego wychodzi? Przestańcie co niektórzy tu trzymać palec prosto w tych rudych d.... bo mi wstyd za Was. My jesteśmy tu dla nich a nie oni dla nas

  • Asan
   13 kwietnia, 08:29

   Nieprawda Luzak, zagrozi, zagrozi.... Karnym nie dadzą statutu, nierobom po jakimś czasie dobiora się do tylkow. Właśnie rozpoczęła działalność nowa partia Nigella Faraga, która mocno da się we znaki opieszalym eurodeputowanym. Brexit będzie, czy wam się to podoba, czy nie.

  • Co za news...
   13 kwietnia, 11:28

   Dobrze wiedzieć, że nadal nie odpuszczają w swoich komentarzach polscy specjaliści od wszystkiego, potrafiący się wypowiedzieć na każdy temat, chociaż nie potrafiący się dokształcić i nauczyć poprawnej lokalnej mowy. Osoby, które od lat trudno oderwać od zmywaka lub betoniarki, nie potrafiące załatwić drobnej sprawy urzędowej bez popmocy polskiego księgowego, ale które znają się na polityce, sporcie, medycynie, specjaliści od innych ras i religii, na pewno teraz poczują ambicję paru komentarzy :)

  • Greg
   13 kwietnia, 18:11

   Mamy czas na ta durne rejestrację. Przynajmniej rok a może dwa. Nie ma co panikowac. Hehe

  • Gościu
   14 kwietnia, 07:19

   No kolejna nieudolność Anglików tacy byli twardzi miało ich już nie być 29 marca gdyby czuli się tacy mocni to by wyszli o czasie a nie jeździli do Brukseli prosić o przedłużenie terminu ich głosowania w parlamencie to jedna wielka żenada jedno głosowanie wykluczało drugie najpierw niech wyjdą a potem zajmą się rejestracją imigrantów póki co są w uni tak jak my

  • J&J
   14 kwietnia, 10:53

   To co? Karni do "domu'" po wypełnieniu
   swoich danych, czyli... Więzienia pozamykane. Funkcjonariusze na zasiłku. To taka jest wizja settled status i brexitu?..

  • MaZ
   26 kwietnia, 12:05

   Bzdura, nie da sie tego zrobic przypadkowo. Jest take app Make Money Online tam sa sugestie jak mizna zrobic wielkie pieniadze. Mozna przeslac zdjecia lub e-maile albo Facebook innych lydzi i im wiecej sie tego przesle tym wiecej kasy sie zarobi. Jakis cwany urzedas niezle sie oblawia a co z ochrona danych osobowych? Taka niekompetentna osoba powinna stracic prace a moze i nawet powinna byc pociagnieta do odpowiedzialnosci karnej. A oni nic tylko pezepraszaja i staraja sie wszystko zatuszowac, coz za nonsense! A informacje jak ciekly tak ciekna. Pewnie to ktos na wysokim stanowisku...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.10.2019
  GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

  Sport


  Reklama