Menu

Wyciekł tajny rządowy raport: "Chaos w szkołach po Brexicie"

Wyciekł tajny rządowy raport: "Chaos w szkołach po Brexicie"
Skutki Brexitu umowy najbardziej odczują szkoły w Kent. (Fot. Getty Images)
Zamknięte placówki edukacyjne, zakłócone egzaminy i brak produktów w szkolnych stołówkach - takie główne zagrożenia związane z Brexitem bez umowy wymieniono w tajnej analizie brytyjskiego Ministerstwa Edukacji.
Reklama

W dokumencie "DfE No Deal Programme - Schools", do którego dotarli dziennikarze "The Observer",  podkreślono, że skutki bezumownego Brexitu najbardziej odczują szkoły w hrabstwie Kent. 

W części zatytułowanej "Żywność w szkole" napisano: "Istnieje ryzyko, że problemy z komunikacją na tym obszarze mogą wywołać nieuzasadnioną panikę wśród społeczeństwa i wykupywanie towarów w sklepach. W rezultacie w szkolnych stołówkach może zabraknąć świeżych produktów do przyrządzania posiłków dla uczniów".

"Możliwości magazynowania oraz gromadzenia zapasów będą bardziej ograniczone w okresie przedświątecznym. Departament ma małe pole manewru, aby zaradzić tym zagrożeniom. Jesteśmy mocno uzależnieni od głównych dostawców i innych rządowych resortów, aby zapewnić ciągłość dostaw" - dodano w dokumencie.

W szkolnych stołówkach może zabraknąć świeżych produktów. (Fot. Getty Images)

Z kolei z analizy w sekcji pt. "Podróże szkolne" wynika, że potencjalne problemy nie są "ogólnokrajowe", a najgorsza sytuacja może wystąpić w szkołach w Dover w Kent. "Ryzyko zakłóceń w podróży może spowodować zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków, nieobecność uczniów i pracowników oraz zakłócenia w egzaminach" - napisano w dokumencie.

W raporcie podkreślono, że informowanie społeczeństwa o tych zagrożeniach "może pogorszyć sytuację".

W związku z wyciekiem rządowego dokumentu, Angela Rayner z Partii Pracy wezwała premiera Borisa Johnsona do wykluczenia Brexitu bez porozumienia. Jak podkreśliła, taki scenariusz "tylko pogorszy sytuację w systemie szkolnym, który i tak już ucierpiał przez lata rządowych cięć Partii Konserwatywnej".

  Komentarze
  • Leon zawodowiec
   5 sierpnia 2019, 13:41

   Czy ktoś wierzy w te brednie? Dlaczego piszecie toPolakom a co ich ten Brexit ma obchodzić? Przyjechali do pracy i wrócą do domu. Czy któryś mialobieccane przez Anglików zebedzie tu na zawsze? NIE

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości