Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wyciekł rządowy dokument: "Twardy Brexit zaszkodzi UK w 84 obszarach"

Wyciekł rządowy dokument: "Twardy Brexit zaszkodzi UK w 84 obszarach"
Uwaga, to już za 6 miesięcy... (Fot. Thinkstock)
Twardy Brexit przyniesie Wielkiej Brytanii problemy aż w 84 obszarach - od prawa jazdy po paszporty dla zwierząt - wynika z rządowego dokumentu, który wyciekł do prasy. Działacze ostrzegają jednocześnie, że rozwód z Unią powinien być traktowany jak 'zagrożenie dla zdrowia'.
Reklama

Wśród 84 zagadnień, w sprawie których rząd ma zamiar wydać zalecenia dla firm i obywateli, są kwestie dotyczące bezpieczeństwa lotniczego i morskiego, oznaczeń produktów żywnościowych, a także praw pracowniczych.

Jednocześnie Mike Thompson, prezes brytyjskiego związku przemysłu farmaceutycznego, ostrzegł, że Brexit może sprawić, iż niektóre leki staną się niedostępne w pewnych krajach.

Tymczasem duński minister finansów stwierdził w piątek, że szanse na twardy Brexit wynoszą 50%. Kristian Jensen zaapelował do Wielkiej Brytanii o “zwiększenie starań”, a Wspólnotę o zabezpieczenie porozumienia tej jesieni.

“Wszyscy, którym zależy na dobrym porozumieniu, muszą dołożyć starań w najbliższych miesiącach. Obawiam się, że w przeciwnym wypadku czas minie” - wskazał.

W ubiegłym tygodniu Zjednoczone Królestwo wznowiło negocjacje z Brukselą. Jensen pochwalił plan przedstawiony przez May. Nazwał go “realistyczną propozycją dobrych negocjacji i bardzo pozytywnym krokiem naprzód”.

Tymczasem minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt został skrytykowany za stwierdzenie w czwartek, że “niechlujny” rozwód będzie bolesny. Hunt sprecyzował swoje uwagi, tweetując w piątek, że Wielka Brytania “przetrwa i będzie prosperować” nawet bez porozumienia.

“Byłby to jednak wielki błąd dla Europy ze względu na nieunikniony wpływ na długoterminowe partnerstwo z UK” - dodał.

Downing Street planuje rozpoczęcie publikowania dokumentów z zaleceniami dla Brytyjczyków w tym tygodniu. Będzie się to odbywało partiami po to, by - jak tłumaczy “Evening Standard” - uniknąć atmosfery paniki.

 

  Komentarze


  • 366
   19 sierpnia 2018, 18:27

   Girtka na bezrobociu jestes w PL , lepiej bedzie jak sie nie bedziesz wtracal w nie swoje sprawy , jak si3 spakowales w torbe w krate I wyjechals zajmnij si3 swoim podworkiem

  • Przemko
   19 sierpnia 2018, 19:10

   "Byłby to jednak wielki błąd dla Europy ze względu na nieunikniony wpływ na długoterminowe partnerstwo z UK" - buhahahahah. Albo w to wierzy i jest klinicznym przypadkiem idioty albo tak gada bo musi angolom mydlić oczy - więc jest kłamcą i kanalią. UE nie odczuje odejścia UK. mniejsza składka... więc mniej dadzą polakom i grekom.ale UK bez UE??? oo z tym już znacznie gorzej! A MOGLI PO PROSTU POCZEKAĆ JESZCZE TE 5-10 LAT AŻ SIĘ UE SAMA ROZPADNIE!

  • DER
   19 sierpnia 2018, 19:44

   https://www.peoples-vote.uk LINK DO ORANIZACJI KTÓRA CHCE DRUGIEGO REFERENDUM

  • Arek
   20 sierpnia 2018, 00:52

   Bzdura nie bedzie zadnego twardego brexitu bedzie owszem jakies lekkie zalamanie ale tacy glupi to nie sa angole a ze szumu robia zawsze to po cos to polityka oni tacy sa rozmawialem z ludzmi stareh daty oni wiedza bzdura nikt nie dopsuci do zalamania uk i eu nad koncernami nie ma lapy rzaden rzad to nalezy do bogaczy chlopcy i dziewczeta ;)

  • Witam
   20 sierpnia 2018, 07:20

   Chodzi o to ze po brexicie juz nieprzyjedzie rumun bulgar polak ze wszystkimi kategoriami prawka od a bo c ce i juz niezamieni za 50 f tylko bedzie musial dac 3 tys funtow

  • What u doing
   20 sierpnia 2018, 11:11

   Masz racje , wtedy transport stanie i będą wymieniać za darmo prawka byle by ciężarowe i autobusy jeździły

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2019
  GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

  Sport


  Reklama