"Wstyd", "Pośmiewisko". Hiszpanie bezlitośni dla Realu

Faworyt już do przerwy przegrywał 0:3, mimo że ukraiński zespół występował w osłabionym składzie. (Fot. Getty Images)
'Wstyd' i 'Pośmiewisko Ligi Mistrzów' - to tylko niektóre tytuły w hiszpańskich mediach po wczorajszej porażce piłkarzy Realu Madryt z Szachtarem Donieck 2:3 w 1. kolejce Ligi Mistrzów. W innym meczu grupy B Inter Mediolan zremisował z Borussią Moenchengladbach 2:2.

Faworyt już do przerwy przegrywał 0:3, mimo że ukraiński zespół występował w osłabionym składzie z powodu koronawirusa. W pierwszym kwadransie drugiej połowy bramki dla Realu strzelili Chorwat Luka Modric i tuż po wejściu na boisko Brazyliczyk Vinicius Junior.

Ten drugi zawodnik zapisał się w historii LM, bowiem potrzebował tylko 14 sekund od wejścia na boisko, by jako rezerwowy zdobyć gola. Jak podkreśliły media, poprawił dotychczasowy rekord (15 sekund) należący do Niemca Larsa Rickena i Holendra Andy'ego van der Meyde.

Hiszpańskie media krytykują "Królewskich", którzy najpierw słabo zaprezentowali się w ekstraklasie z beniaminkiem Cadiz (0:1), a teraz - znów po słabej grze, zwłaszcza w pierwszej części, ulegli Szachtarowi. "Z każdym dniem gorzej" - napisała "Marca", podkreślając, że już w sobotę Real czeka wielki starcie, czyli "El Clasico" z Barceloną.

Jeszcze "mocniejsze" tytuły zamieściły "As" i "Sport", tj. "Wstyd" i "Pośmiewisko Ligi Mistrzów". "As" zaznaczył, że gra z rezerwowymi Szachtara była "przerażająca" w pierwszej połowie. Kataloński "Sport" dodał również, że prawidłowo nieuznany przez VAR został gol, który mógł zapewnić remis madryckiej drużynie. Jeden z graczy Realu znajdował się na spalonym. Arbitrem VAR w tym meczu był Szymon Marciniak.

Na okładce "Mundo Deportivo" widnieje |Koszmar przed Klasykiem" i zdjęcie bramkarza Realu Thibaut Courtois sięgające do siatki po piłkę po straconym golu.

"Dobrze, że zbliża się El Clasico. Mecz z Barceloną jest zawsze specjalny i będziemy na niego gotowi. Nie zapomnieliśmy jak się gra w piłkę nożną" - przyznał Modric.