Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Współczesne niewolnictwo w Leeds. Aresztowano 35 osób, w tym Polaków

Współczesne niewolnictwo w Leeds. Aresztowano 35 osób, w tym Polaków
Na początku roku 6 mężczyzn i 2 kobiety trafiły do więzienia na prawie 25 lat za handel ludźmi w Leeds. (Fot. West Yorkshire Police)
Policja hrabstwa West Yorkshire ujawniła, że od 2015 r. w Leeds aresztowano w sumie 35 osób za nowoczesny handel niewolnikami, w tym porwania i więzienie ludzi. Wśród zatrzymanych byli Polacy.
Reklama

Podejrzani mieli od 17 do 57 lat i pochodzili z krajów na całym świecie, w tym z Polski, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Litwy, Węgier, Czech, Chin i Wietnamu - informuje leeds-live.co.uk.

Policyjne działania doprowadziły również do wielu wyroków skazujących. Na początku tego roku sześciu mężczyzn i dwie kobiety trafiły do więzienia na prawie 25 lat po tym, jak sprowadzili do Wielkiej Brytanii 37 pracowników ze Słowacji i zmuszali ich do niewolniczej pracy w Leeds.

Gang przewoził mężczyzn, kobiety i dzieci do miasta, kwaterował ich w tragicznych warunkach i kontrolował finansowo, pozostawiając im zaledwie 5 funtów dziennie na przeżycie.

Szopa w Southampton, w której był przetrzymywany Polak. (Fot. GLAA)

W całym West Yorkshire policja aresztowała od 2015 r. w sumie 180 osób z 20 różnych krajów. Ponad 40 procent (75) z tych aresztowań zostało dokonanych w tym roku. Do największej liczby, bo aż 77 zatrzymań, doszło w Bradford.

Na początku listopada głośno było o sprawie Polaka, którego para Brytyjczyków z Southampton (południowa Anglia) przetrzymywała w szopie ogrodowej i zmuszała do pracy w zamian za przeterminowane jedzenie. Jego dramat trwał ok. 4 lat.

Opinią publiczną wstrząsnęła też historia 58-letniego Brytyjczyka, który mógł być przetrzymywany w szopie nawet przez 40 lat. Podejrzewa się, że został zamknięty w maleńkim pomieszczeniu w 1978 roku, gdy miał zaledwie 18 lat.  

Każdy, kto podejrzewa, że ktoś padł ofiarą nowoczesnego niewolnictwa, powinien skontaktować się z Modern Slavery Helpline pod numerem 08000 121700.

 

  Komentarze


  • Ter
   7 grudnia 2018, 11:24

   cyganie jacy polacy ze maja nasze dowody nie znaczy ze polak - nawet wygladem na s nie przypominaja

  • TEDY
   7 grudnia 2018, 15:38

   SZCZEGÓLNIE TEN PO ŚRODKU U DOŁU TO NA PEWNO POLAK

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2019
  GBP 4.885 złEUR 4.311 złUSD 3.870 złCHF 3.834 zł

  Sport


  Reklama