Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wrocławskie lotnisko idzie na rekord? 3,3 mln pasażerów w rok

Wrocławskie lotnisko idzie na rekord? 3,3 mln pasażerów w rok
Lotnisko we Wrocławiu obsługuje coraz więcej pasażerów. (Fot. Facebook/MLFotArch)
Ponad 3,3 mln pasażerów obsłużył w 2018 r. Port Lotniczy Wrocław - poinformowały władze Portu Lotniczego. To najlepszy wynik w historii i o ponad 17 proc. więcej niż w 2017 r.
Reklama

Prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś podkreślił, że sukces frekwencyjny wrocławskiego lotniska związany jest m.in. z rozwojem połączeń sieciowych.

"To przesuwa nas do europejskiej ekstraklasy lotnisk regionalnych. Po raz pierwszy przekraczamy, i to wyraźnie, granicę 3 mln pasażerów rocznie. Do tego, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym podróżni mieli do dyspozycji rekordową siatkę połączeń. Równomiernie rozwijały się wszystkie segmenty ruchu" - powiedział Kuś. Przewoźnicy sieciowi realizujący międzynarodowe połączenie z wrocławskiego lotniska obsłużyli niemal 23 proc. podróżnych więcej niż w 2017 r.

Spośród ponad 3,3 mln pasażerów w 2018 r., najwięcej bo ponad 2 mln, skorzystało z usług tanich linii lotniczych. Szczególnie wysokie wzrosty zanotowały w tym segmencie linie Wizz Air, które w swojej bazie operacyjnej we Wrocławiu umieściły w 2018 r. dodatkowy samolot – podały władze lotniska.

Rok 2018 był też rekordowy dla wrocławskiego lotniska pod względem siatki połączeń. W sezonie letnim można było ze stolicy Dolnego Śląska polecieć do ponad 80 miast, zaś w sezonie zimowym do ponad 50.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama