Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

World record in the 24-hour ski run

World record in the 24-hour ski run
Fin ustanowił nowy rekord świata. (Fot. Facebook/Hans Maeenpaese)
The Finnish player Hans Maeenpaeae set the world record in the 24-hour ski race, covering 472 kilometers and two meters. He remarked that he felt so good that he could get an even better result. The previous record belonged to the Swede Erik Wikstroem and amounted to 433 km.
Advertisement
News available in Polish

Zawody odbyły się w fińskim Levi. Zawodnicy rywalizowali na krótkiej pętli u podnóża stoku slalomowego, na którym odbywają się zawody Pucharu Świata. Maeenpaeae uzyskał pomoc od kilku znanych narciarzy, m.in. mistrza olimpijskiego na 50 km z Pjongczang Livo Niskanena, który przez część trasy nadawał tempo.

"Moim celem było uzyskanie 480 kilometrów. Właściwie byłem w stanie przebiec nawet 500, ale podczas ostatniej godziny zrobiło się zbyt gorąco w słońcu i śnieg stał się zbyt ciężki” - stwierdził Maeenpaeae fińskiej telewizji YLE.

Na pytanie, jak się czuje po tak wyczerpującym biegu i pokonaniu odległości, która bywa mecząca dla wielu kierowców samochodów, odpowiedział: "Boli mnie wszystko, ale czuję się całkiem dobrze i mogłem jeszcze jakiś czas kontynuować bieg".

39-letni Fin jest robotnikiem budowlanym i w wolnym czasie uprawia biegi narciarskie na poziomie zawodowym, startując w maratonach ze swoim zespołem Team Maeenpaeae.

W Levi padł również rekord świata w kategorii kobiet. Finka Anni Angeria pokonała w 24 godziny 375 kilometrów i 564 metry.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Advertisement