Wojciech Szczęsny z fatalnym błędem w hicie Serie A

Włoskie media nie oszczędzają Polaka... (Fot. Giuseppe Bellini/Getty Images)
Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce przegrał na wyjeździe z Napoli 1:2 w 3. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Włoch. W drużynie gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w tabeli, od 73. minuty grał Piotr Zieliński, a bramkarz Hubert Idasiak był rezerwowym.

Juventus bardzo słabo rozpoczął ten sezon Serie A. Na inaugurację zremisował z Udinese 2:2, a w 2. kolejce niespodziewanie przegrał u siebie z Empoli 0:1. Przed pozostałymi rozstrzygnięciami tej kolejki "Stara Dama" jest na 14. pozycji. To drugi przypadek w ostatnim półwieczu, kiedy turyńczycy nie wygrali żadnego z trzech spotkań na początku sezonu.

W zupełnie innych nastrojach jest ekipa Napoli, która z kompletem zwycięstw jest na czele tabeli, choć dzisiaj mogą ją wyprzedzić ekipy z Mediolanu - Inter i AC Milan - oraz rzymskie Lazio i Roma. Wszystkie mają po sześć punktów.

Luciano Spaletti jest drugim po Raulu Benitezie trenerem Napoli, który rozpoczął pracę od trzech zwycięstw.

Wczoraj pierwsi bramkę zdobyli goście z Turynu - w 10. minucie na listę strzelców wpisał się Hiszpan Alvaro Morata. Do wyrównania doszło w 57., kiedy - po błędzie Szczęsnego - do siatki trafił Matteo Politano. W końcówce zwycięstwo gospodarzom dał senegalski obrońca Kalidou Koulibaly.

"Co zbudował Morata, zniszczyli Szczęsny i Kean" - napisała "La Gazzetta dello Sport". Według największego włoskiego dziennika sportowego, Politano wykorzystał błąd polskiego bramkarza, który nie utrzymał w rękach piłki po strzale Lorenzo Insigne, Koulibaly - niefrasobliwość we własnym polu karnym napastnika, który miał zastąpić Cristiano Ronaldo.

Dzisiaj Inter zagra w Genui z Sampdorią, Roma - u siebie z Sassuolo, natomiast w Mediolanie AC Milan podejmie Lazio. Tę kolejkę zakończy poniedziałkowe spotkanie Bolonii z Veroną.