Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Włoskie miasta zakazują marszów skrajnej prawicy

Włoskie miasta zakazują marszów skrajnej prawicy
Włoska skrajna prawica znalazła się na celowniku władz. (Fot. Getty Images)
Władze kolejnych włoskich miast nie wyrażają zgody na manifestacje ruchów i organizacji skrajnej prawicy i neofaszystowskich. Wśród inicjatyw, określanych jako 'defaszyzacja' przestrzeni publicznej, jest wymóg podpisania przez organizatorów 'karty wartości'.
Reklama

Starania o marginalizację grup skrajnej prawicy i ruchów antyfaszystowskich podejmują władze miast od północy po południe Włoch - zauważono na łamach weekendowego magazynu dziennika „La Repubblica”.

To reakcja na manifestacje, w trakcie których padają hasła nawiązujące do faszyzmu, podżegające do rasizmu, ksenofobii, antysemityzmu.

Jednym z pierwszych miast, gdzie wprowadzono nowe zasady, była Siena. Po tym, gdy otwarto tam oddziały dwóch skrajnych ugrupowań CasaPound i Forza Nuova, opracowano w lipcu deklarację antyfaszystowską, o podpisanie której poproszono działające tam partie, ruchy i organizacje.

W Prato od września obowiązuje regulamin zarządu miasta, na mocy którego zgoda na wykorzystanie przestrzeni publicznej na manifestację lub objęcie patronatu nad imprezą uzależniona jest od podpisania kodeksu antyfaszystowskiego.

W Turynie rada miasta uchwaliła rozporządzenie zobowiązujące jego zarząd do zmiany regulaminów dotyczących procedury wyrażania zgody na wiece.

W Mediolanie, na wniosek radnych z centrolewicy, przegłosowano uchwałę wzywającą burmistrza i całą administrację do wydania postanowienia o tym, że ci, którzy nie podpiszą karty wartości antyfaszystowskich nie będą mieli prawa do zwołania manifestacji ani do patronatu i dofinansowania.

Podobne rozwiązanie rozważają też władze Toskanii. Ich przewodniczący Enrico Rossi zapowiedział tam powołanie urzędu monitorującego neofaszystowskie epizody.

 

  Komentarze


  • R2
   2 grudnia 2017, 16:43

   Wolnosc wypowiedzi tylko dla lewactwa. Prawica to ludzie gorszego sortu ? co to ma byc

  • Wolny
   2 grudnia 2017, 17:10

   Bardzo dobrze !. W Polsce tez powinno sie zakazac takich marszow tlumokow prawicowych !. Faszyzm i agrersja wobec innych ludzi to nie jest wolnosc wypowiedzi tlumoku powyzej !. PiS to KOMUNISCI !!!.

  • Kokot
   2 grudnia 2017, 18:35

   na londynku nietrzeba tlumaczyc wolnosci wedlug lewucha "wolny" I tlumoka faszysty agresywnego komunisty prawicowego R2, wszyscy wiemy do czego nakazy zakazy prowadza kiedys to wybuchnie.

  • NieLewak
   2 grudnia 2017, 18:51

   Nie dobrze mi się robi jak widzę tych pożal się boże patriotów co jedną ręką biją studenta w obronie naszej ojczyzny a drugą ukrywają dochody, kombinują na VATcie, wywożą śmieci do lasu, doniosą na sąsiada do skarbówki... W niedziele w kościele ale staruszce ustąpić...nie! Memlą coś o muzułmanach chociaż ani jednego nie widzieli na oczy chyba, że w TV albo w budce z kebabem..Polski patriota to biadoli coś o męstwie żołnierzy -a sam nie był w wojsku... wreszcie polski patriota to taki który uważa się za pana i władce a nie domył uszu, zębów i nie zmienia bielizny... Żal...patrzeć i słuchać.

  • Do...
   2 grudnia 2017, 21:03

   Do NieLewak. Czekałem aż ktoś to w końcu napisze. 100% się zgadzam

  • Ania
   2 grudnia 2017, 21:13

   NieLewak duze brawa! Jestem tego samego zdania . Wiecej takich Polakow . Jestem z Ciebie dumna !

  • Emigrator
   3 grudnia 2017, 01:07

   NieLewak,szacun Czlowieku przez duze C!Niestety o wielu naszych rodakach mozna powiedziec,ze jedyne,czego im nie brak,to wysokiego mniemania o sobie.U niektorych jeszcze nie brak dodatkowo kompleksow.Ale zawsze,gdy ktos napisze,ze nie wszyscy nasi przynosza chlube Polsce,od razu wyzywaja taka osobe od zdrajcow i sie odgrazaja.Szkoda,ze wiekszosc jest taka odwazna tylko przy klawiaturze komputera,albo jak trzeba do slabszych wystartowac,najlepiej w grupie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama