Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Włoski piłkarz płaci za stołówkę córki imigrantów

Włoski piłkarz płaci za stołówkę córki imigrantów
Antonio Candreva sponsoruje szkolne obiady córki imigrantów. (Fot. Facebook/Antonio Candreva)
Piłkarz klubu Inter Mediolan Antonio Candreva opłaci stołówkę dla uczennicy szkoły z północy Włoch, córki ubogich imigrantów. Tak zareagował na informację, że dziecko zostało pozbawione prawa do obiadu i zamiast niego dostało krakersy oraz tuńczyka z puszki.
Reklama

Włoskie media opisały przypadek z miejscowości Minerbe koło Werony zarzucając bezduszność dyrekcji szkoły i lokalnym władzom wobec 8-letniej córki imigrantów z Maroka. Ponieważ jej rodzice nie zapłacili rat za stołówkę, dziecko zamiast normalnego obiadu dostawało suchy prowiant.

Uczennica zmuszona do jedzenia innego posiłku niż jej koledzy płakała w szkolnej stołówce - podkreśliła lokalna prasa z północy Włoch. Epizod ten wywołał oburzenie i był szeroko komentowany w mediach. Uznano to za przykład dyskryminacji dziecka z powodu ubóstwa.

Proszony o komentarz burmistrz miasteczka Andrea Girardi z prawicowej Ligi tłumaczył, że takie postępowanie wobec dziewczynki było "konieczne", zwłaszcza - jak dodał - w obliczu tych rodziców, którzy płacą za posiłki.

"Ja zapłacę za stołówkę" - ogłosił 32-letni Antonio Candreva, ojciec dwójki dzieci.

Prasa podała, że zawodnik Interu osobiście skontaktował się z burmistrzem miejscowości i ustalił, jak ma zwrócić dotychczasowy dług rodziny i opłacić dalsze raty za korzystanie ze stołówki przez ośmiolatkę.

 

  Komentarze


  • Ultravox2010
   9 kwietnia, 21:04

   Ta sprawa ma drugie dno.Pilkarz jest godny pochwaly,bo chodzi o 8-letnie dziecko niczemu niewinne i wszyscy mozemy sobie wzajemnie pomagac,chocby uczestniczac w WOSP Owsiaka.Burmistrz tego miasta rowniez ma racje,bo rece ma zwiazane przepisami.Rodzice tej dziewczynki?-tutaj jest problem.Jesli nie mieli naprawde przykrej sytuacji okolicznosciowej (to sie niestety zdarza) to wystarczy im uczciwie popracowac i na obiad dla dziecka w szkole sie znajdzie a jesli w domu jest bieda to wloska opieka spoleczna pomoze lub tez mozna ...popracowac. Najgorszy jest stres tego dziecka...

  • Ja ebie
   10 kwietnia, 01:14

   no to sie rzucil niech bedzie zbawiony bedzie go kosztowac jakies 2 sekundy jego pensji PR wie co robi

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama