Włoska policja zatrzymała 17 chorwackich kibiców

Niesportowe zachowanie chorwackicj kibiców (Fot. Getty Images)
Policja włoska zatrzymała 17 kibiców gości po wczorajszym meczu eliminacyjnym piłkarskich mistrzostw Europy, w którym w Mediolanie Włochy zremisowały w grupie H z Chorwacją 1:1.

Kibice z Chorwacji zakłócali porządek na stadionie, odpalali race i petardy, rzucali różne przedmioty na murawę, a potem starli się ze służbami porządkowymi.

Holenderski arbiter Bjoern Kuipers przerwał w tej sytuacji po około 70 minutach mecz. Wznowiono go po kilku minutach. Spotkanie na chwilę przerwano także w pierwszej połowie, kiedy na plac gry wrzucono materiały pirotechniczne.

"Zachowanie naszych kibiców było skandaliczne" - stwierdził trener Chorwacji Niko Kovac. Po trzech kolejkach Chorwacja i Włochy prowadzą w grupie H z dorobkiem po 10 pkt i o jeden wyprzedzają Norwegię.