Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Włochy: W policyjnej akcji aresztowano 14 dżihadystów

Włochy: W policyjnej akcji aresztowano 14 dżihadystów
Antyterroryści zatrzymali 14 osób w kilku regionach kraju. (Fot. Getty Images)
We Włoszech aresztowano dziś 14 osób podczas operacji antyterrorystycznej, przeprowadzonej w kilku regionach kraju. Do aresztu trafili członkowie dwóch komórek, stanowiących zaplecze finansowe dla formacji dżihadystów walczących w Syrii.
Reklama

Dochodzenie prowadzone przez policję i Gwardię Finansową pozwoliło odkryć dwie komórki organizacji przestępczej, do której należało między innymi 10 Syryjczyków. Zajmowali się oni praniem brudnych pieniędzy i nielegalnymi transakcjami finansowymi w różnych krajach, między innymi w Szwecji, na Węgrzech i w Turcji - poinformowała prokuratura koordynująca śledztwo.

Aresztowani otrzymali zarzuty finansowania terroryzmu. Członkowie grupy zbierali pieniądze we wspólnotach islamskich, a następnie wysyłali je do Syrii jako wsparcie dla ugrupowań terrorystycznych, wśród nich organizacji Dżabhat Fatah al-Szam, dawny Front al-Nusra, związany niegdyś z Al-Kaidą - ustalono w śledztwie.

Serię aresztowań i rewizji przeprowadzono w Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Emilii Romanii i na Sardynii. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama