Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Włochy: Powinniśmy opowiedzieć się za opóźnieniem Brexitu

Włochy: Powinniśmy opowiedzieć się za opóźnieniem Brexitu
W czwartek brytyjska Izba Gmin przyjęła rządową uchwałę otwierającą drogę do opóźnienia Brexitu. (Fot. Getty Images)
Szef MSZ Włoch Enzo Moavero Milanesi wyraził wczoraj opinię, że jego kraj powinien opowiedzieć się za opóźnieniem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W wywiadzie telewizyjnym zastrzegł, że sprawa ta nie była jeszcze tematem dyskusji w rządzie.
Reklama

Włoski minister przyznał w studiu stacji telewizyjnej Sky Tg24: "W rządzie nie rozmawialiśmy jeszcze o prolongacie Brexitu". Zaznaczył, że nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy taki formalny wniosek Londynu zostanie złożony. "Moim zdaniem powinniśmy poprzeć przedłużenie procesu Brexitu" - stwierdził.

Milanesi, odnosząc się do wyborów do Parlamentu Europejskiego 26 maja, przypomniał: "Gdyby Wielka Brytania miała wyjść z UE zaledwie tydzień później, powinna zorganizować te wybory. Jej udział w wyborach europejskich wywołałby jednak bardzo duże zdziwienie i wydawałby się czymś całkowicie nieoczekiwanym".

W czwartek brytyjska Izba Gmin przyjęła rządową uchwałę otwierającą drogę do opóźnienia Brexitu co najmniej do 30 czerwca br. w razie przyjęcia umowy wyjścia z UE lub nawet dłuższego, jeśli parlament nie poprze żadnego porozumienia z Unią.

Ostateczna zmiana terminu wymaga jednak uprzedniego uzyskania jednogłośnej zgody ze strony 27 państw członkowskich UE i zmiany zapisów brytyjskiej ustawy o wyjściu z Unii, do czego konieczne byłoby kolejne głosowanie w Izbie Gmin.

 

  Komentarze


  • Goon1
   17 marca, 14:52

   Nie powinni dostać dodatkowego czasu.
   Albo wychodzą albo zostają.
   Ta niepewność. . .

  • Ed
   18 marca, 08:37

   Hehe wlosi się boja ze jak uk wyjdzie to straca rynek zbytu na swoje produkty. A z deugiwj strony maja straszna recesje, co widać po tym że w Londynie jest pełno Włochów. W mojej okolicy jest ich coraz więcej. Wynajmują domy, robią przekręty.... brudasy nie z tej ziemi . I 90 % kara zi3lsko non-stop.....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama