Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Włochy: Coraz gorsza sytuacja ekonomiczna młodzieży

Włochy: Coraz gorsza sytuacja ekonomiczna młodzieży
Młodzi Włosi borykają się z rosnącym bezrobociem. (Fot. Thinkstock)
Młodzież we Włoszech jest znacznie uboższa od rodziców - wynika z przedstawionego wczoraj raportu Caritas. Podkreślono w nim, że co dziesiąta młoda osoba w kraju żyje w stanie absolutnego ubóstwa.
Reklama

W dorocznym raporcie na temat biedy wśród Włochów w wieku od 18 do 34 lat nacisk położono na to, że pokolenie to jest coraz bardziej narażone na społeczne wykluczenie. Zagrożonych ubóstwem jest 37 procent przedstawicieli tej generacji.

Powodem jest przede wszystkim jeden z najwyższych w Europie wskaźników bezrobocia wśród młodzieży, wynoszący ponad 37 procent.

"Przyszłość wielu młodych ludzi we Włoszech nie prezentuje się spokojnie" - zauważono w analizie danych.

Wskazują one, że w ciągu ostatniego dziesięciolecia sytuacja ta znacznie się pogorszyła. Podczas gdy obecnie w absolutnym ubóstwie żyje ponad 10 procent młodych ludzi, przed 10 laty w takiej sytuacji znajdowała się co 50 osoba.

Ponadto w raporcie zwraca się uwagę na to, że przed globalnym kryzysem najbardziej poszkodowaną kategorią wiekową byli ludzie starsi. Obecnie zaś, po prawie dekadzie, największy ciężar jego konsekwencji spadł na barki młodzieży.

Według Caritas jeszcze bardziej alarmujące są dane na temat niepełnoletnich. W skrajnym ubóstwie żyje 12,5 procent z nich, czyli 1,3 miliona. Spada zaś ubóstwo wśród osób powyżej 65 lat (z 4,8 do 3,9 procent).

Sekretarz generalny Episkopatu biskup Nunzio Galantino powiedział w czasie prezentacji dokumentu: "Dane mówią same za siebie. W naszym kraju dzieci są w gorszej sytuacji niż ich rodzice, a wnuki w gorszej niż dziadkowie".

We włoskim raporcie odnotowano, że Polska obok Francji i Niemiec jest jednym z krajów UE, w którym udało się zredukować zjawisko ubóstwa wśród młodzieży.

 

  Komentarze


  • Korwin
   18 listopada 2017, 07:13

   Ich to rozumiem. We Wloszech jest bardzo drogo, ubezpieczenie auta chyba najdrozsze w europie, do tego leniwi imigrancji. Przepis na katastrofe, a kolejnej europejska gospodarka juz nie przetrwa...

   Ide odkopac zakopane marki...

  • Gosc 033
   18 listopada 2017, 07:44

   no nie wiem co do PL bo ZUS już bankrutuje to kwestia czasu tym bardziej że moloch coraz więcej €€ przejada na sprawy bieżące a na OFE 2i filar chcą zrobić skok na kasę przerzucić do ZUS 75% tylko 25% na czarną godzinę...co raczej nie wróży nic dobrego :(

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.04.2019
  GBP 4.948 złEUR 4.280 złUSD 3.805 złCHF 3.756 zł

  Sport


  Reklama