Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Właściciel Sports Direct zainteresowany upadającym HMV

Właściciel Sports Direct zainteresowany upadającym HMV
Nadchodzi koniec HMV?... (Fot. Getty Images)
Biznesmen Mike Ashley jest zainteresowany kupnem zagrożonej upadłością marki HMV. W 125 sklepach pod znakiem zapytania stoi 2,2 tys. miejsc pracy.
Reklama

“Ekspansja Netflixa i Amazona Prime, w połączeniu z powolnym zanikiem płyt CD i DVD, najwyraźniej są ostatnim gwoździem do trumny sieci. Firma po raz pierwszy znalazła się w tarapatach w 2013 roku, jednak wówczas uratował ją obecny właściciel Hilco Capital” - pisało w grudniu “Metro”.

HMV zmaga się dodatkowo z trudnościami, które dotykają obecnie wiele popularnych sieci – z wysokimi podatkami lokalnymi od przedsiębiorstw oraz słabym zaufaniem konsumentów.

“Załamanie kolejnej znanej marki zamknęło trudne 12 miesięcy dla sektora handlu. W 2018 splajtowały Poundworld, Toys’R’Us i Maplin, a Marks & Spencer i Debenhams zapowiedziały zamknięcie setek oddziałów. Wiele innych - w tym Superdry, Carpetright czy Card Factory – poinformowały o znacznych spadkach dochodów. Handlowcy próbują przyciągać klientów kolejnymi obniżkami cen” - relacjonuje serwis.

Dodatkowymi utrudnieniami dla tradycyjnego handlu jest rosnąca konkurencja ze strony sklepów internetowych, wyższe koszty i większa ostrożność klientów spowodowana Brexitem.

“Procesem upadłościowym HMV zajmuje się KPMG, który wraz z Hilco posiada również Homebase. Spółka odmówiła jednak komentarza” - podsumowuje “Metro”.

Według informacji uzyskanych przez BBC, zakupem jest zainteresowany Mark Ashley, założyciel i właściciel 60% udziałów w Sports Direct, ktory kupił ostatnio sieć House of Fraser oraz Evans Cycles. Jego firma posiada także udziały we French Connection i Debenhams.

“Sklepy HMV nadal działają, a tymczasem prowadzone są negocjacje z głównymi dostawcami. Oprócz Ashleya marką zainteresowani są inni kupcy. W najbliższych dniach będziemy rozważać oferty” - poinformowało KMPG.

Propozycje przyjmowane są do dziś, natomiast nie wyznaczono ostatecznej daty na podjęcie decyzji.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama