Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Większość Polaków sprawdza, czy produkt jest polski

Większość Polaków sprawdza, czy produkt jest polski
Dla Polaków pochodzenie produktu ma istotne znaczenie. (Fot. Getty Images)
84 proc. Polaków przynajmniej sporadycznie szuka informacji na temat tego, czy kupowany produkt jest polski - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie PGE w ramach kampanii społecznej 'Polskie - kupuje to!'.
Reklama
Reklama

Zgodnie z wynikami badania, prawie co dziesiąta osoba deklaruje, że zawsze szuka informacji o polskim pochodzeniu produktu, a co trzecia, że robi to często.

Głównym źródłem informacji o pochodzeniu produktu jest etykieta na opakowaniu. Prawie trzy czwarte osób, które wzięły udział w badaniu zwraca uwagę na oznakowania produktów, mówiące o polskości produktu podczas robienia zakupów.

Jak podała PGE, celem badania było zidentyfikowanie postaw zakupowych Polaków, a także pozyskanie ich opinii, co należałoby usprawnić, aby wybory polskich produktów były dla nich łatwiejsze. Według spółki, wyniki pokazują, że zapewnienie konsumentom łatwej identyfikacji pochodzenia produktu w momencie dokonywania zakupów, może realnie wpłynąć na decyzję, co trafi do ich koszyka zakupowego.

Jak przypomniał prezes PGE Wojciech Dąbrowski, spółka od roku, poprzez działania skupione wokół kampanii "Polskie - kupuję to!", zachęca do kupowania krajowych produktów.

"Dla Polaków pochodzenie produktu ma istotne znaczenie. Taką postawę deklaruje aż 80 proc. badanych, którzy uważają, że w ten sposób wspierają rozwój polskich firm i producentów, zapewniając tym samym miejsca pracy. Jest to ważne, bo wybory konsumenckie mają wpływ na naszą gospodarkę" - podkreślił Dąbrowski.

Badania "Pochodzenie produktu a decyzje zakupowe" na zlecenie PGE przeprowadziła w maju 2021 r. agencja badawcza PBS. W badaniu wzięło udział 1 011 osób.

Czytaj więcej:

Prawie 20 proc. Polaków kupuje podróbki znanych marek

Pracownicy Tesco wygrali walkę o równość płac

Wakacje w UK: Czego może zabraknąć w sklepach?

Polacy najbardziej boją się dziś wzrostu cen - bardziej niż nawrotu epidemii

Polacy wpadli w "mieszkaniowy amok"

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 17.04.2024
    GBP 5.0812 złEUR 4.3353 złUSD 4.0741 złCHF 4.4777 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama