Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Wizz Air: 90 proc. załogi zaszczepionej przeciwko Covid-19

Wizz Air: 90 proc. załogi zaszczepionej przeciwko Covid-19
Wizz Air wprowadził obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich załóg lotniczych i pokładowych. Osoby, które nie mogą się zaszczepić muszą poddawać się regularnie testom. (Fot. Thierry Tronnel/Corbis via Getty Images)
90 proc. załogi węgierskiego Wizz Aira jest zaszczepiona przeciwko Covid-19 - poinformował przewoźnik. Jak dodał, od 1 grudnia obowiązuje wymóg, aby wszyscy członkowie personelu lotniczego i pokładowego byli zaszczepieni lub regularnie poddawali się testom – chyba, że ostatnio przeszli Covid -19.
Reklama
Reklama

"Wizz Air ogłasza, że wskaźnik wyszczepienia wśród załogi wynosi obecnie 90 proc." - poinformował przewoźnik. Wizz Air przekazał, że od 1 grudnia obowiązuje wymóg, aby wszyscy członkowie personelu lotniczego i pokładowego byli zaszczepieni lub regularnie poddawali się na własny koszt testom, "chyba że ostatnio przeszli COVID-19".

"Po ogłoszeniu przez Wizz Air we wrześniu wprowadzenia obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich załóg lotniczych i pokładowych, linia potwierdza, że jej wskaźnik wyszczepienia przewyższa średni wynik na większości rynków, na których działa Wizz Air" - przekazał przewoźnik.

Linia tłumaczy, że wytyczne nie nakładają obowiązku szczepień, jednak od 1 grudnia niezaszczepieni członkowie załogi będą musieli pokryć koszt testów. "Osoby, które przedstawią medyczny dowód zwolnienia ze szczepienia, będą mogły regularnie poddawać się testom antygenowym i PCR" - podano.

Przewoźnik wskazał, że "decyzja o wprowadzeniu wymogu szczepień dla załogi wynika z badań potwierdzających skuteczność szczepionki, jako najlepszej dostępnej formy ochrony przed COVID-19".

Wizz Air ma pięć baz w Polsce: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk i Wrocław. Przewoźnik dysponuje w sumie 145 samolotami typu Airbus A320 i A321. Linia jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ.

Czytaj więcej:

Wizz Air wprowadzi obowiązkowe szczepienia na Covid-19 dla załóg

Wizz Air przywróci pensje pilotów do poziomu sprzed pandemii

Wizz Air poleci z Wrocławia na Lanzarote

Lotnisko Katowice z rekordowym zimowym rozkładem lotów

Branża turystyczna reaguje na Omikrona. Nowe zasady rezerwacji i zwrotów

  Komentarze
  • Jcwa
   4 grudnia 2021, 09:13

   Mam nadzieje, ze Ci co sie nie zaszprycowali to podadza tych gnojkow do sadu o bezprawne przymuszanie do eksp. med., a ci co sie zaszczepili to zwykli tchorze.

  • 8iq
   4 grudnia 2021, 09:16

   a teraz UWAGA!
   ..najwarzniejsze: I CO Z TEGO ZE SIE ZASZCZEPILO 90% ZALOGI,ZKORO TERAZ MOGA LEGALNIE ZARAZAC SETKI LUDZI W SAMOLOTACH???? GDZIE LOGIKA? to kpina z szarej masy ludzi...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama