Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wisła i Zakopane gotowe na treningi polskich skoczków

Wisła i Zakopane gotowe na treningi polskich skoczków
Polscy skoczkowie będą trenować w Wiśle i Zakopanem. Na zdjęciu: Kamil Stoch)
Obiekt im. Adama Małysza w Wiśle-Malince jest gotowy do przyjęcia kadry skoczków narciarskich, zakopiańska Wielka Krokiew będzie natomiast do ich dyspozycji w sobotę. Dzień wcześniej Polski Związek Narciarski ma poinformować o najbliższych planach podopiecznych Stefana Horngachera.
Reklama

Biało-czerwoni mają trenować na polskim obiekcie ze względu na odwołanie najbliższych zawodów Pucharu Świata w Titisee-Neusstadt.

"Tak, skocznia jest przygotowana. Teraz odbywa się właśnie trening, a za kilka godzin ma się odbyć kolejna sesja" - stwierdził dyrektor skoczni w Wiśle-Malince Andrzej Wąsowicz w czwartek we wczesnych godzinach popołudniowych.

Nie uczestniczyli w nim najlepsi polscy zawodnicy, lecz uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, członkowie regionalnej kadry oraz reprezentanci Ukrainy.

"Rozmawialiśmy z Grzegorzem Sobczykiem - asystent Horngachera. Oni obserwują nas poprzez kamery internetowe. Skocznia jest przygotowana i jeśli podejmą taką decyzje, to mogą przyjeżdżać do nas" - dodał Wąsowicz, który nie wykluczył, że do Wisły dotrą również czescy skoczkowie.

Na obiekcie, któergo jest dyrektorem, odbyły się już w tym sezonie inauguracyjne zawody Pucharu Świata: 17 listopada konkurs drużynowy wygrali Polacy, dzień później w rywalizacji indywidualnej zwyciężył Rosjanin Jewgienij Klimow. Najlepszy z gospodarzy Kamil Stoch zajął czwarte miejsce.

Natomiast Sebastian Danikiewicz, dyrektor zakopiańskiego OPO COS powiedział PAP, że Wielka Krokiew będzie w pełni przygotowana dopiero na sobotę.

"Wstępnie umawialiśmy się z Polskim i Tatrzańskim Związkiem Narciarskim na to, że oddamy im obiekt na kilka dni przed świątecznym konkursem mistrzostw Polski, jednak w związku z odwołaniem niemieckiej edycji PŚ i mroźną aurą przyspieszyliśmy nasze działania. Jeżeli więc sztab szkoleniowy kadry A podejmie taką decyzję, to skocznia będzie w ten weekend do ich dyspozycji" - podkreślił Danikiewicz.

Dodał, że dzięki ubiegłorocznej modernizacji zbiornika na wodę i systemu naśnieżania prace postępują zdecydowanie szybciej, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie w razie chwilowego załamania pogody.

"Jeżeli więc nie zdarzy się jakiś kataklizm typu kilkudniowa kilkunastostopniowa plusowa temperatura czy gwałtowny deszcz, to utrzymanie skoczni na bieżąco w idealnym stanie nie będzie stanowiło najmniejszego problemu, czyli będzie ona gotowa tak do przeprowadzania treningów, jak i zawodów MP oraz oczywiście styczniowych konkursów Pucharu Świata" - zapewnił Danikiewicz.

We wtorek ogłoszono, że z powodu wysokich temperatur, obfitych opadów deszczu i spodziewanego gwałtownego wiatru Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) odwołała zaplanowane na sobotę i niedzielę zawody PŚ w niemieckim Titisee-Neustadt. Do tej pory w bieżącym sezonie skoczkowie rywalizowali podczas trzech weekendów. Zaczęli 17-18 listopada w Wiśle, później były fińskie Kuusamo i rosyjski Niżny Tagił. Przed świętami Bożego Narodzenia w planach są jeszcze zawody w szwajcarskim Engelbergu 15 i 16 grudnia.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.05.2019
  GBP 4.891 złEUR 4.310 złUSD 3.862 złCHF 3.821 zł

  Sport


  Reklama