Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wisła Kraków ma sekcję blind footballu

Wisła Kraków ma sekcję blind footballu
Wisła Kraków Blind Football swoje mecze rozgrywać będzie na obiekcie Na Groblach. (Fot. Facebook/Wisła Kraków)
Wisła Kraków przejęła zespół blind footballu, czyli piłki nożnej dla niewidomych - Tyniecka Nie Widząc Przeszkód. 'Cieszę się, że jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia i pierwszy klub z ekstraklasy będzie miał taką sekcję' - przyznał prezes 'Białej Gwiazdy' Rafał Wisłocki.
Reklama

Drużyna blind footballu powstała w Krakowie w 2008 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej. To jedna z dwóch (obok wrocławskiej) takich drużyn w Polsce.

Zadowolenia z powodu przejścia pod szyld Wisły nie krył kapitan zespołu Marcin Ryszka.

"Gdyby jakiś czas temu ktoś powiedział mi, że coś takiego się wydarzy, nie uwierzyłbym. Może trochę żal, że rozstajemy się ze starą nazwą, ale teraz będziemy występować pod szyldem Wisła Kraków Blind Football. Wisła to jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów w Polsce, a także w Europie. Dołączamy do takich klubów jak: Anderlecht Bruksela, Schalke 04 Gelsenkirchen czy Borussia Dortmud, które też posiadają takie sekcje. Mam nadzieję, że dzięki tej umowie partnerskiej będziemy lepiej reklamować naszą dyscyplinę i pokażemy, że piłka nożna potrafi łączyć. Będziemy chcieli brać czynny udział w życiu Wisły Kraków" – zapewnił Ryszka.

Z kolei prezes Wisłocki przyznał, że pomysł współpracy narodził się już w listopadzie, a do konkretnych działań doszło w tym roku, gdyż ludzie związani z drużyną blind footballu pomagali Wiśle w przezwyciężeniu finansowych problemów.

"Chcemy jako Wisła Kraków rozwijać program społecznościowy wokół klubu. Planujemy, żeby Wisła miała też sekcję amp futbolu oraz piłki nożnej kobiet" – zapowiedział.

Wisła Kraków Blind Football swoje mecze rozgrywać będzie na obiekcie Na Groblach, ale w planach jest stworzenie boiska na klubowych obiektach przy ul. Reymonta.

Drużyna pod nową nazwą zadebiutuje w ostatni weekend kwietnia na turnieju w Gelsenkirchen, gdzie zmierzy się m.in. z Schalke 04. Ponieważ w Polsce są tylko dwa zespołu blind footballu, krakowianie grają w międzynarodowej lidze, którą tworzą zespoły z Budapesztu, Pragi, Wiednia, Brna i Wrocławia. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama