Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Windsor zakazuje spania w namiotach przed królewskim ślubem

Windsor zakazuje spania w namiotach przed królewskim ślubem
Królewscy fani nie będą mogli oczekiwać na ślub księcia Harry'ego w namiotach. (Fot. Getty Images)
Fani rodziny królewskiej są zdruzgotani, gdyż miasto Windsor zakazało im spania w namiotach w oczekiwaniu na ślub księcia Harry'ego. Osoby, które wcześniej zjadą do miasta, mogą spać pod gołym niebem albo na leżakach.
Reklama

Tysiące osób zjedzie do Windsoru, aby zobaczyć księcia Harry’ego i jego małżonkę w dniu ich ślubu. Najwięksi fani rodziny królewskiej koczować będą na miejscu już od tego tygodnia. Spotkała ich jednak dość niemiła niespodzianka, bo nie mogą ze sobą przywieźć namiotów.

Windsor ze względów bezpieczeństwa nie pozwala na rozstawianie w mieście namiotów. Fanom pozostaje więc mieć nadzieję, że pogoda będzie im sprzyjać.

Nad Windsorem pojawią się też helikoptery i policyjne drony, w centrum miasta rozstawiono barierki uniemożliwiające przejazd zmotoryzowanym. Władze miasta zdecydowały również o instalacji dodatkowych kamer monitoringu.

Policja spodziewa się, że do Windsoru w sobotę przyjedzie około 100 tysięcy osób. Funkcjonariusze z psami już przeczesują teren, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo podczas ślubu roku.

Eksperci twierdzą, że zamachowcom łatwo byłoby się ukryć w namiocie, dlatego zdecydowano o zakazie ich rozstawiania.

Policja apeluje do wszystkich, którzy będą w Windsorze przed i w dniu ślubu wnuka Elżbiety II 19 maja, o szczególną ostrożność i zgłaszanie funkcjonariuszom wszystkich podejrzanych osób i przedmiotów.

Przed ślubem Williama i Kate w centrum Londynu powstało namiotowe miasteczko. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama