Wimbledon: Bouchard finałową rywalką Kvitovej

20-letnia Eugenie „Genie” Bouchard to kanadyjska tenisistka, mistrzyni Wimbledonu 2011 i 2012 w deblu dziewcząt oraz Wimbledonu 2012 w singlu dziewcząt. (fot. Getty Images)
Rozstawiona z numerem 13. Eugenie Bouchard pokonała Rumunkę Simonę Halep (3.) 7:6 (7-5), 6:2 i zagra w finale wielkoszlemowego Wimbledonu z Czeszką Petrą Kvitovą. 20-letnia Kanadyjka pierwszy raz zagra w decydującym spotkaniu imprezy tej rangi.

Przy stanie 2:2 w pierwszym secie Halep doznała urazu kostki. Po przerwie medycznej, podczas której obandażowano jej stopę, trwała wyrównana rywalizacja, którą w tie-breaku rozstrzygnęła na swoją korzyść Bouchard.

W drugiej partii Kanadyjka dominowała na korcie (5:1), choć w końcówce pozwoliła sobie na nieco dekoncentracji i w efekcie zmarnowała pięć piłek meczowych.

Bouchard jest pierwszą od pięciu lat tenisistką, która w trzech pierwszych turniejach wielkoszlemowych w sezonie dotarła do półfinału. W czwartek zrewanżowała się Rumunce za porażkę w ich jedynym wcześniejszym meczu - marcowym spotkaniu w turnieju w Indian Wells.

Kvitova, triumfatorka Wimbledonu z 2011 roku, pokonała dzisiaj rodaczkę Lucie Safarovą (23.) 7:6 (8-6), 6:1.