Menu

Wimbledon: Kontuzjowany Alcaraz nie zagra w Londynie

Wimbledon: Kontuzjowany Alcaraz nie zagra w Londynie
Dwukrotny triumfator Wimbledonu Carlos Alcaraz nie wystąpi w tegorocznej edycji londyńskiego turnieju. (Fot. Getty Images)
Zmagający się z kontuzją nadgarstka hiszpański tenisista Carlos Alcaraz poinformował, że opuści część sezonu na kortach trawiastych, a co za tym idzie, nie wystąpi w wielkoszlemowym turnieju Wimbledon w Londynie.

"Moje leczenie przebiega pomyślnie i czuję się już dużo lepiej, ale niestety wciąż nie jestem gotowy, aby grać. Dlatego muszę się wycofać z turniejów na kortach trawiastych w Queen's Clubie i Wimbledonie" - ogłosił w internecie siedmiokrotny triumfator imprez wielkoszlemowych w singlu.

Drugi w światowym rankingu Hiszpan z powodu urazu nadgarstka opuścił już turnieje w Barcelonie, Madrycie i Rzymie, a zabraknie go także w rozpoczynającym się w niedzielę wielkoszlemowym French Open w Paryżu.

12 kwietnia Alcaraz przegrał z Włochem Jannikiem Sinnerem w finale turnieju Masters 1000 w Monte Carlo i stracił na jego rzecz pozycję numer 1 na liście ATP. Dwa dni później wygrał w pierwszej rundzie w Barcelonie z Finem Otto Virtanenem, ale w trakcie meczu korzystał z pomocy fizjoterapeuty, a potem wycofał się z dalszej rywalizacji.

W finale ubiegłorocznych zmagań na londyńskiej trawie 23-latek z El Palmar przegrał z Sinnerem 6:4, 4:6, 4:6, 4:6.

Czytaj więcej:

Tenisiści Sabalenka i Alcaraz z nagrodami Laureusa

Rankingi WTA i ATP: Świątek nadal trzecia. Hurkacz mocno w dół

    Komentarze
    Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
    Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
    Dodaj komentarz
    Kurs NBP z dnia 05.06.2026
    GBP 4.9138 złEUR 4.2433 złUSD 3.6553 złCHF 4.6301 zł

    Sport