Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Williams rejects Robert Kubica replacement speculation

Williams rejects Robert Kubica replacement speculation
Claire Williams (po prawej): "Takie spekulacje są frustrujące, psują tylko atmosferą w ekipie". (Fot. Getty Images)
Williams has dismissed speculation suggesting that Robert Kubica could lose his seat during the 2019 Formula 1 season.
Advertisement
News available in Polish

"Kto powiedział, że Robert zostanie zastąpiony przez kogoś innego" - odpowiedziała pytaniem na pytanie, czy już 1 września podczas Grand Prix Belgii do ekipy Williamsa w miejsce Kubicy wejdzie Francuz Esteban Ocon.

"Takie spekulacje są frustrujące, psują tylko atmosferą w ekipie. Nasze relacje z Robertem są silne, on robi to, co do niego należy, my natomiast staramy się dać mu taki samochód, jakiego oczekuje. Nie jesteśmy w złych stosunkach, choć nasze relacje trochę psuje fakt, że nie mamy takiego auta, jakie chciałby mieć" - dodała córka założyciela zespołu Sir Franka Williamsa.

Jej zdaniem, Formuła 1 jest dopiero w połowie sezonu i jeszcze jest za wcześnie, aby myśleć o tym, co będzie w 2020 roku. "W tym sezonie nie ma żadnych planów dotyczących zastąpienia Roberta. Ewentualne decyzje w tej sprawie zapewne zapadną dopiero w trzecim kwartale" - zadeklarowała.

Plotki w mediach o odejściu Kubicy z zespołu w trakcie sezonu pojawiły się na początku lipca, napisał o tym m.in. francuski serwis internetowy Nextgen Auto. Portal twierdził, że sponsor Kubicy – PKN Orlen wniósł do zespołu budżet dający Polakowi możliwość startu w F1 tylko przez nieco ponad połowę sezonu. Teraz sponsor chciał wpłacić pozostałą część kwoty wynikającej z kontraktu, ale Williams nie był jakoby zainteresowany dalszą współpracą. Autorzy sugerowali, że Polaka w zespole ma zastąpić Ocon, którego popiera team Mercedes GP.

Spekulacje Nextgen Auto zdementował PKN Orlen. "Spekulacje dotyczące ograniczenia wsparcia PKN Orlen dla Williams Racing są nieprawdziwe. Umowa z zespołem zawarta jest na cały sezon i ma ścisły związek z udziałem Roberta Kubicy w wyścigach F1" - napisała na Twitterze rzecznik prasowa PKN Orlen Joanna Zakrzewska. "Zasady finansowania oraz zobowiązania teamu są w umowie precyzyjnie określone" - dodała.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Advertisement