Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

William Hill says hundreds of stores at risk of closure following government's FOBT decision

William Hill says hundreds of stores at risk of closure following government's FOBT decision
Brytyjczycy nie będą mogli postawić większej stawki niż 2 funty. (Fot. Getty Images)
Bookmakers' share prices showed the impact of the government's announcement that the maximum stake on fixed-odds betting terminals is to be slashed to £2 in a bid to combat problem gambling.
Advertisement
News available in Polish

Według obecnych przepisów, gracze mogą obstawiać nawet 100 funtów co 20 sekund.

Wiceminister odpowiedzialna za sport Tracey Crouch zapowiedziała, że decyzja "ograniczy straty tym, którzy są na nie najbardziej narażeni", pomimo tego, że bukmacherzy ostrzegli, że zmiana może negatywnie wpłynąć na tysiące miejsc pracy w punktach bukmacherskich na terenie kraju.

"Hazard może zniszczyć życie ludziom, ich rodzinom i społeczności. Słusznie, że podejmujemy zdecydowane działanie w celu doprowadzenia do tego, aby odpowiedzialna branża hazardowa chroniła najbardziej narażone osoby. Przez obniżenie stawki do dwóch funtów możemy powstrzymać ekstremalne przypadki utraty majątku przez tych, którzy w najmniejszym stopniu mogą sobie na to pozwolić" - tłumaczyła Crouch.

Wśród osób opowiadających się za zaostrzeniem przepisów był m.in. były spin doktor lidera opozycji Jeremy'ego Corbyna, Matt Zarb-Cousin, który w przeszłości był uzależniony od automatów hazardowych, a obecnie jest rzecznikiem Kampanii na rzecz Uczciwszego Hazardu. Jak tłumaczył w rozmowie z BBC po ogłoszeniu decyzji, "nie jest przesadą nazywanie (automatów) kokainą wśród gier hazardowych".

Największe firmy bukmacherskie William Hill i Ladbrokes ostrzegły, że w wyniku decyzji będą musiały liczyć się z wielomilionowymi stratami, a setki salonów bukmacherskich na głównych ulicach może przestać przynosić zyski.

Jednocześnie brytyjski rząd zapowiedział, że wzmocni ochronę klientów internetowych serwisów bukmacherskich i hazardowych, w tym domagając się szczelniejszego systemu weryfikacji wieku i wprowadzania limitu wydatków. Na drugą połowę bieżącego roku zaplanowano także narodową kampanię promującą odpowiedzialne korzystanie z oferty branży hazardowej, ostrzegając przed ryzykiem uzależnienia lub popadnięcia w tarapaty finansowe.

Według danych rządowej Komisji ds. Hazardu, w roku finansowym 2016-2017 Brytyjczycy wydali na automaty do gier hazardowych blisko 1,8 miliarda funtów.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Advertisement