Menu

Wiliam: "Jeśli moje dzieci będą homoseksualne, mogą na mnie liczyć"

Wiliam: "Jeśli moje dzieci będą homoseksualne, mogą na mnie liczyć"
Książę podkreślił, że poprze każdą decyzję podjętą przez jego dzieci. (Fot. Getty Images)
Książę William zapewnił, że jego dzieci będą mogły liczyć z jego strony 'na pełne wsparcie', jeśli okaże się, że są homoseksualne - informuje BBC.
Reklama

Przyszły następca brytyjskiego tronu zdradził, że myślał o tym od momentu, kiedy został ojcem.

"Chciałbym, żebyśmy żyli w świecie, w którym jest to naprawdę normalne, ale w związku z zajmowaną przez moją rodzinę pozycją, trochę się tym denerwuję" - przyznał podczas spotkania z młodymi ludźmi w organizacji Albert Kennedy Trust (AKT), która wspiera społeczność LGTB zagrożoną bezdomnością.

Książęca para często rozmawia na tematy związane z mniejszościami seksualnymi. (Fot. Getty Images)

Książę podkreślił, że poprze każdą decyzję podjętą przez jego dzieci, ale dodał, że "martwiłby się" dodatkową presją, z jaką musiałyby się zmierzyć. "Jest tyle barier, nienawistnych słów, prześladowań i wszystkiego, co może się pojawić - to jest coś, co naprawdę mnie niepokoi" - zaznaczył.

"Dlatego wszyscy musimy spróbować naprawić ten świat tak, aby wszelkie prześladowania stały się przeszłością i nie wracać już nigdy więcej do tego" - podkreślił przyszły monarcha.

Książę przyznał też, że inni rodzice często pytają go o tę kwestię. Dlatego - jak zaznaczył - on oraz księżna Cambridge "dużo na ten temat rozmawiają", aby upewnić się, że ich dzieci będą "przygotowane".

William i Kate mają troje potomstwa - 5-letniego George'a, 4-letnią Charlotte i Louisa, który w kwietniu obchodził swoje pierwsze urodziny.

  Komentarze
  • Ble ble
   27 czerwca, 11:15

   Fałszywa żmija

  • Laik vel lejek
   27 czerwca, 11:59

   Nie wiem co on ma na myśli. Czyżby uważał, że homoseksualizm to coś nienormalnego albo nie daj Boże coś złego, nagannego? No wychodzi na to, że jak nie będą homoseksualni to nie mogą na niego liczyć? Co też ten książę myśli???....

  • A co na to królowa :)))
   29 czerwca, 09:53

   Jaja tysiąclecia

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.12.2019
  GBP 5.076 złEUR 4.285 złUSD 3.850 złCHF 3.918 zł

  Sport


  Reklama