Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Więźniowie w UK dostaną telefony komórkowe

Więźniowie w UK dostaną telefony komórkowe
Telefony pojawią się w więzieniach w Anglii i Walii w ciągu najbliższych dwóch lat. (Fot. Getty Images)
Osadzeni z ok. 20 brytyjskich zakładów karnych otrzymają telefony komórkowe, z których będą mogli korzystać w swoich celach - zadecydował brytyjski rząd.
Reklama

Telefony pojawią się w więzieniach w Anglii i Walii w ciągu najbliższych dwóch lat. Szacuje się, że pomysł brytyjskich polityków będzie kosztować podatników ok. 7 milionów funtów. 

Rząd ma nadzieję, że - dzięki takiemu posunięciu - szybciej będzie przebiegać resocjalizacja osadzonych i skończy się plaga nielegalnych komórek w zakładach karnych.

Co więcej - jak informuje "Metro" - w kolejkach, w których więźniowie czekają, aby skorzystać z ogólnodostępnego telefonu, często dochodzi do bójek.

Pomysłodawcy tego rozwiązania mają również nadzieję, że dostęp do telefonów pozwoli więźniom na zacieśnianie więzi z bliskimi.

"O naszej przyzwoitości świadczy m.in. to, jak traktujemy więźniów. Chodzi o uczciwość i konsekwencję, chodzi o czas wolny poza celami, różne aktywności i możliwość utrzymania relacji rodzinnych" - zaznacza cytowany przez "Metro" minister sprawiedliwości, David Gauke.

Gauke podkreślił, że telefony komórkowe będą pod kontrolą służb więziennych, rozmowy będą nagrywane, a więźniowie skontaktują się tylko z wstępnie zatwierdzonymi numerami.

Poza tym, osadzeni sami zapłacą za swoje rozmowy. 

 

  Komentarze


  • MArcin
   11 lipca 2018, 14:31

   Hahahahahahahahahahaah. Angilom juz zupelnieodbija. Plaszcza sie przed upadajaca UE, teraz chca dac wiezniom telefony komurkowe zeby mogli spokojnie prowadzic swoje "interesy" z celi... a co nas czeka w przyszlosci: benefity jedynynie dla rodzin czlonkow panstwa islamskiego, calkiem mozliwe. Prosze o komentarze pozostalych czlonkow forum.

  • Czytelnik
   11 lipca 2018, 14:43

   Marcin, szkoda slow. Czas wracac do domu.

  • True 7
   11 lipca 2018, 14:53

   Ty,mnie też do pierdla weźcie.Po cholerę ciągle uganiam się za pracodawcą i z wyciągnięty językiem ,zasówam w robocie???.Dajcie im więcej praw,bo tylko dla tego to robią, bo dupami trzęsą.

  • Kuki
   11 lipca 2018, 20:02

   Czlowiek cale zycie sie uczy - koedys wydawalo mi sie ze wiezienie to byla kara a nie wczasy jak to teraz wyglada(silownia, telewizja, komoreczki moze jeszcze dziwka na koszt podatnikow i zasilek po wyjsciu zeby nie czuli sie odrzuceni)
   Nic dziwnego ze przestepczosc wzrasta skoro za zbrodnie sie nagradza zamiast karac

  • THC
   11 lipca 2018, 20:11

   Beda mieli zajecie. Nie beda wykorzystywali sie nawzajem seksualnie. hue hue hue ;D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2019
  GBP 4.984 złEUR 4.337 złUSD 3.822 złCHF 3.819 zł

  Sport


  Reklama