Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Więzienie dla Brytyjczyka, który znieważył Polkę podczas zakupów w Stevenage

Więzienie dla Brytyjczyka, który znieważył Polkę podczas zakupów w Stevenage
Brytyjczyk został skazany na 12 miesięcy w zawieszeniu. (Fot. Screenshot/YouTube/Archant Herts Cambs)
Brytyjczyk został skazany na 12 miesięcy w zawieszeniu za ubliżanie polskiej rodzinie z powodu ich narodowości w Stevenage. 47-letni Darren Balaam musi również wziąc udział w programie rehabilitacyjnym i zapłacić 755 funtów.
Reklama

Darren Baalam wykrzykiwał rasistowskie uwagi pod adresem czteroosobowej polskiej rodziny w sklepie Aldi w Stevenage. Mężczyzna początkowo nie chciał przyznać się do winy. 

Do zdarzenia doszło 18 stycznia 2017 roku. Polka robiła zakupy z dwójką swoich dzieci (3 i 9 lat) i mężem w supermarkecie Aldi przy Fairlands Way w Stevenage w hrabstwie Hertfordshire. Nagle podszedł do niej nieznajomy mężczyzna i krzyczał, aby zaczęła rozmawiać po angielsku. Polka zgłosiła incydent na posterunku w Hersfordshire. Zajście nagrała swoim smartfonem.

Kobieta mieszka w Stevenage od ponad 5 lat i jak twierdzi, nigdy wcześniej nie spotkało jej podobne zachowanie ze strony rdzennych mieszkańców miasta.

Każdy incydent na tle narodowościowym powinien być zgłaszany. Rosnąca liczba zajść o podłożu ksenofobicznym niepokoi polskich dyplomatów z Londynu. Kilka miesięcy temu Ambasada RP wydała specjalne oświadczenie, w którym zaapelowała do rodaków: „Wzywamy wszystkich Polaków, którzy padli ofiarą ataków o podłożu ksenofobicznym, o zgłaszanie podobnych incydentów lokalnej policji”.

O tym, gdzie zgłaszać ataki na tle narodowościowym, można przeczytać w naszym artykule "Hate Crime: Gdzie zgłaszać przestępstwa nienawiści?" w dziale Poradnik Polaka w UK.

 

 

  Komentarze


  • Hans
   18 maja 2017, 14:04

   Buc,a buców trzeba ...

  • Fujar
   18 maja 2017, 14:14

   Przetlumaczyl jej to co kamerun davidek mowil o bad, tylko jezykiem dyplomatycznym, ale my dalej udajmy ze deszczyk pads

  • Przemadrzaly piotr
   18 maja 2017, 16:51

   Odrazu widac ze to czytelnik albo thc. Ten sam poziom inteligencji.

  • Metyl
   18 maja 2017, 17:17

   Jak to dobrze, ze juz jestem w Polsce. Polecam wszystkim rodakom z UK wracac do kraju, do domu. Tu zaden obcokrajowiec na nas nie napluje.

  • torby do pakowania czyte
   18 maja 2017, 20:52

   A tu angol jak nam napluje w twarz to ja straci. I tak sie walczy z rasizmem w uk. Zglaszanie tego na policje mija sie z celem. To jeden system zarzadzany przez najwiekszych rasistow swiata.

  • Ukrytoświnie
   19 maja 2017, 05:37

   Co za czasy... to już nie można polakena zwyzywać,kiedy czuje się potrzebę?

  • THC
   19 maja 2017, 11:30

   @Przemadrzaly piotr: jak to bylo? "po glowach takich fraherow jak ty skakam na sam szczyt".

  • Chlebak
   20 maja 2017, 10:58

   Metyl tam w Polsce polacy plują na obcokrajowców i w twoją stronę swoi rodacy , rodak na rodaka co widac w każdych wiadomościach w których pokazuje się każdy weekend marszowy hahahahaha

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 10.12.2018
  GBP 4.785 złEUR 4.291 złUSD 3.760 złCHF 3.800 zł

  Sport


  Reklama